• תפריט
שוקי חו"ל

מודי'ס הורידה את דירוג החוב של נוקיה בשתי דרגות

הדירוג הורד ל-'Baa2' עם אופק שלילי. הורדת הדירוג נעשתה "בשל איבוד התחרויות של מכשירי הסמארטפון עם תוכנת ההפעלה סימביאן והמעבר לפלטפורמות ווינדוז פון", הסבירו בסוכנות הדירוג

סוכנויות הידיעות 14:2627.07.11

נוקיה, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, ספגה הורדה בשתי רמות בדירוג החוב שלה על ידי סוכנות הדירוג מודי'ס, שציינה "חולשות חמורות" בעמדת השוק של החברה הפינית.

 

דירוג החוב הורד בשתי דרגות לרמת Baa2, הדירוג השני הנמוך ביותר בקרב 10 רמות הדירוג, עם אופק שלילי.

השינוי משפיע על אג"ח בשווי 3.5 מיליארד יורו (5.1 מיליארד דולר). "הירידה נגרמה בשל איבוד התחרותיות של פורטפוליו מכשירי הסמארטפון עם תוכנות ההפעלה סימביאן, והמעבר לפלטפורמות ווינדוז פון", כתב האנליסט וולפגנג דראק ממודי'ס. בהצהרה התייחסו גם "להתגברות לחץ המחירים והפערים בפורטפוליו הטלפונים הסלולריים שמתחילים להתמלא רק עכשיו."

 

מנוקיה מסרו כי לפעולת הדירוג של נוקיה "לא תהיה השפעה מהותית על עלויות המימון הנוכחיות שלנו". דובר החברה ציין גם את היעד שהציב המנכ"ל סטפן אלופ לצמיחה בהון של החברה ונכסים נזילים אחרים עד סוף השנה מ-3.9 מיליארד יורו בסוף הרבעון השני.

 

נוקיה דיווחה החודש על הפסד גבוה מהציפיות של 368 מיליון יורו ברבעון השני, על רקע ירידה במכירות המכשירים בסין ובאירופה. החברה עומדת בפני תחרות עזה בסקטור הסמארטפונים מצד המכשירים עם תוכנת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x