$
בורסת ת"א

הצעה חדשה של ארקו ל-GPM של מוני הראל: 15 מיליון דולר תמורת 51%

לפני כחודשיים, כפי שנחשף ב"כלכליסט", ניסה מוני הראל לבלום את ההשתלטות על GPM בכך שהגיש הצעה גבוהה בשקל אחד מזה של אריה קוטלר, בעל השליטה בארקו

שי סלינס 15:0126.07.11

ארקו החזקות שבשליטת אריק קוטלר הודיעה היום (ג') כי חתמה על מזכר הבנות לגבי השקעה של 15 מיליון דולר לרכישת השליטה ב-GPM, חברה בת של פטרו גרופ של מוני הראל וזאת בתמורה כנגד הקצאת 51% מהזכויות בהון המונפק והנפרע של GPM.

 

פטרו התחייבה במזכר ההבנות ליזום מהלך של גיבוש הסדר חוב מול מחזיקי אגרות החוב (סדרה א') של פטרו ומטיס קפיטל בע"מ, בעלת השליטה בפטרו, בתוך תקופה של 6 חודשים ממועד השקעתה של החברה ב-GPM, כך שהחוב של מחזיקי אגרות החוב הנוכחיים והחוב של פטרו לבעלת השליטה בה, יומר לאגרת חוב חדשה שתונפק על ידי פטרו לטובתם.

 

אם יאושר הסדר החוב תשלם פטרו כל סכום מעבר להוצאות התפעוליות קודם כל למחזיקי האג"ח החדשות. 75% מהעודפים בפטרו אחרי התשלום למחזיקי האג"ח החדשות ישמש לפדיון מוקדם של אג"ח חדשות של פטרו. אם לא יאושר הסדר החוב בפטרו ארקו תישאר עם הזכויות ב-GPM, שהן 51% מהזכויות בהון המונפק והנפרע של GPM ופטרו תישאר 49% מהזכויות בהון המונפק והנפרע של GPM ומזכויות ההצבעה בה.

 

לפני כחודשיים חברת פטרו גרופ הודיעה כי בעל השליטה מוני הראל הגיש באופן פרטי הצעה להשקעה ב-GPM במטרה לבלום את הצעת ההשקעה שהגיש ל־GPM אריה קוטלר, בעל השליטה בחברת ארקו. ל"כלכליסט" נודע כי מוני הראל הגיש את אותו מתווה השקעה של קוטלר שמנסה להשתלט על GPM, בתוספת שקל אחד - כלומר, הזרמה של 20 מיליון דולר ישירות ל־GPM תמורת כ־51% ממניותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x