$
בורסת ת"א

פתאל ייכנס לבורסה, מנהלי תמיר פישמן נדל"ן יתוגמלו

דוד פתאל יקבל 90% מתמיר פישמן נדל"ן בתמורה לאחזקותיו ב־28 בתי מלון באירופה. בעלי חברת הניהול של הקרן יקבלו 2.5 מיליון יורו

שניר הנדלר 07:3121.07.11

לאחר שבחן אפשרות להנפיק את פעילות המלונאות שלו בבורסה לפי שווי של מיליארד שקל, איש העסקים דוד פתאל נכנס לבורסה בדלת האחורית: הקרן הציבורית תמיר פישמן נדל"ן, הודיעה אתמול כי תרכוש את פעילות בתי המלון של פתאל באירופה. מניית תמיר פישמן נדל"ן זינקה בתגובה ב־3.6% ומחירה

משקקף לחברה הממוזגת שווי נאיבי של יותר מ־425 מיליון שקל.

 

המחזור של פעילות פתאל באירופה ב־2010 מוערך ב־130 מיליון יורו, ושיעור ה־EBITDA (רווח תפעולי בניכוי פחת והפחתות) ב־20%. שווי הפעילות מוערך ב־142 מיליון יורו. תמורת העברת הפעילות יקבל פתאל עד 90% ממניות הקרן. הפעילות כוללת תשעה בתי מלון באירופה ואחזקות (32%) בקרן שהמחזיקה ב־19 בתי מלון נוספים.

 

תמיר פישמן נדל"ן הוקמה ב־2007 וגייסה 240 מיליון שקל להשקעות במזרח אירופה, שהביאו בהמשך להפסדים כבדים. בחברת הניהול של הקרן מחזיקים תמיר פישמן (40.8%), המנכ"לים המשותפים אמיר לייבוב ומיכאל למנגר (39.2% בחלקים שווים), ולאומי פרטנרס (20%).

 

"אני מאמין שבעקבות המהלך המשקיעים שלנו ירוו סוף סוף נחת", אמר ל"כלכליסט" אמיר לייבוב. "יש לנו הערכה שהמשבר במזרח אירופה לא קרוב לסופו. חשבנו שלתועלת בעלי המניות כדאי שנכניס לחברה פעילות רצינית וכבדה, ונביא לתפנית כך שהפעילות שכבר יש לנו במזרח אירופה תהפוך לשולית".

 

חברת הניהול של הקרן, שזכתה בעבר לביקורת על התגמולים שגבתה - 2% מסך הון החברה (835 אלף יורו ב־2010) - תפנה את מקומה לאנשיו של פתאל אך לא תצא בידיים ריקות. טרם השלמת העסקה תקצה הקרן לבעלי המניות בחברת הניהול שלה מניות בשווי 800 אלף יורו ללא תמורה, ולאחר השלמת העסקה תזכה חברת הניהול למצנח זהב של 1.7 מיליון יורו. "העסקה תאפשר לנו להמשיך ולהתרחב", אמר ל"כלכליסט" דוד פתאל. "יש לנו רשת של 28 בתי מלון באירופה, ואנחנו מאמינים שיש שם הזדמנויות מצוינות. העסקה המוצעת למיזוג עם תמיר פישמן נדל"ן מהווה עבורנו פלטפורמה אידיאלית להמשך הפיתוח העסקי, בעזרתו של שוק ההון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x