בורסת ת"א

נובל אנרג'י: "קידוח לווייתן יימשך 3 חודשים בעלות של 70 מיליון דולר"

זאת לאחר שהיום החלו עבודות הקידוח במבנה אשר החליף את הקידוח שהופסק בלווייתן 2. כמו כן אושר התקציב של 3.06 מיליארד דולר לפיתוח תמר

שי סלינס 10:1226.06.11

חברת נובל אנרג'י האמריקאית חידשה היום (א') את עבודות הקידוח במבנה לווייתן ומסרה כי הקידוח צפוי להמשך כשלושה חודשים בעלות מוערכת של 70 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

העבודות חודשו לאחר שמשרד התשתיות הלאומיות אישר מתווה הקידוח החדש שהוגש לו על ידי החברה. בעוד שלפני כשלושה שבועות הורה משרד התמ"ת על הפסקת העבודות בטענה שקיים חשש בטיחותי בשל כשלים שהתגלו בקידוח המקורי. הקידוח החדש ("לווייתן 3") נערך 4.4 ק"מ בסמוך לזה שננטש. מדובר בקידוח שנועד לאשש את ההערכות הקודמות בדבר מציאת 453 BCM (מיליארד מ"ק) גז טבעי במקום.

 

עוד נמסר כי קידוח לווייתן 3 יבוצע לעומק כולל של 5,300 מטר הכולל עומק מים של 1,670 מטר. כמו כן מבחני ההפקה עשויים להימשך כ- 2-3 שבועות בתקציב מוערך של כ-34 מיליון דולר.

 

בנוסף, אבנר הודיעה היום כי השותפות אישרה את תקציב ותכנית הפיתוח בפרוייקט "תמר" בהתאם למתווה שהגישה נובל אנרג'י מפעילת הפרויקט לממונה על ענייני הנפט באוקטובר 2010 בתקציב של 3.06 מיליארד דולר.

 

נובל אנרג'י היא השותפה הבכירה במבנה לווייתן (39.66%) והיא משמשת גם כקבלנית הקידוח בפועל. שאר השותפות הן דלק אנרגיה(45.34%),  דלק קידוחים ואבנר) ורציו (15%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x