$
המלחמה על דמי הניהול

פסגות הקפיץ את דמי ניהול בקרן מניות היתר ל־3.3%

בית ההשקעות מעלה דמי ניהול בקרן פסגות יתר, למרות הירידות בשווקים לשיעור גבוה מהממוצע. פסגות: "דמי הניהול נבחנים מעת לעת ומותאמים הן כלפי למעלה והן כלפי מטה"

רחלי בינדמן 07:4123.06.11

בית ההשקעות פסגות בניהולו של רונן טוב ובשליטת קרן אייפקס ממשיך במגמת העלאת דמי הניהול בקרנות הנאמנות. בזמן ששוק המניות סובל מירידות חדות, בחרו בפסגות להעלות דמי ניהול בקרן המנייתית שמשקיעה במניות יתר שנקראת פסגות יתר.

 

דמי הניהול בקרן שמנהלת נכסים בהיקף של

כ־83 מיליון שקל מזנקים משיעור של 2.6% לשיעור של 3.3%. רק כדי לסבר את האוזן, ממוצע דמי הניהול בקטגורית קרנות הנאמנות המנייתיות עומד על 2.74%. הדברים רק מתחדדים לאחר המחקר שפרסם שלשום "כלכליסט" שחושף כי דמי הניהול בקרנות המנייתיות בישראל הם מהגבוהים בקנה מידה עולמי. פסגות, בדומה למתחרים שלו, מעלה את דמי ניהול בקרן מנייתית בתקופה שבה הציבור המושקע בה ממילא סופג הפסדים שעליהם מתווספים כעת גם דמי ניהול גבוהים, וכל זאת במטרה לסבסד את הפדיונות הכבדים שסופגת תעשיית הקרנות המסורתיות, כשהציבור מעביר בהמוניו כספים לאפיקים סולידיים יותר ורווחיים פחות.

 

קרן נוספת שבה עלו דמי ניהול היא פסגות אג"ח חברות מדורגות 3-0 המנהלת כמעט 100 מיליון שקל נכסים ודמי הניהול בה יקפצו מ־0.7% ל־1.2%. הקרן השלישית היא פסגות בטא שקלית 4-1 שנים שדמי הניהול בה מכפילים את עצמם מ־0.25% ל־0.5%.

 

מפסגות נמסר בתגובה: "פסגות בוחן מעת לעת את דמי הניהול ביחס לממוצע בקטגוריה ומבצע התאמות הן למעלה והן למטה".

 

מאז השלימה אייפקס את רכישת השליטה בפסגות בשלהי 2010 ירד היקף הנכסים של בית ההשקעות בכמעט 6%, והוא מסתכם כיום בכ־132 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x