$
שווקי חו"ל

חוזה חדש לאורמת בניו זילנד לאספקה של 45 מגהוואט

במסגרת חוזה ה-BOT הראשון במדינה, תקים אורמת את תחנת כח גיאותרמית ותפעיל אותה במשך 14 שנה

מישל אודי 12:3221.06.11

אורמת טכנולוגיות, חברת הבת של אורמת תעשיותהנסחרת בארה"ב, הודיעה היום (ג') כי התקשרה בחוזה BOT (בנייה, תפעול והעברה) עם חברת (Tikitere Geothermal Limited (TGL לפיתוח מאגר גיאותרמי, אספקה ,הקמה הפעלה ובעלות לתקופת ההפעלה, של תחנת כוח שתוקם באזור הגיאותרמי הסמוך לרוטורואה בניו זילנד. החוזה שנחתם הוא תוצאה של זכייה במכרז שיזמה TGL.

 

TGL נוסדה כעסקה משותפת בין שלוש קבוצות של בעלי קרקעות מאורים (הילידים בניו זילנד) על מנת ולנהל ולפתח את האדמות שבבעלותם. במסגרת ההסכם, יפעלו הצדדים לפיתוח של תחנת כוח בהספק של כ-45 מגהוואט. התחנה תופעל על ידי אורמת, אשר תהיה הבעלים של הפרוייקט לתקופה ראשונית של כ-14 שנה ממועד ההפעלה המסחרית ובתום התקופה תועבר 100% מהבעלות על התחנה לTGL.

 

במשך 14 השנה שבהן אורמת תפעיל את התחנה, תקבל TGL חלק מהכנסות הפרוייקט כאשר מהחברה נמסר כי ועדה המורכבת מציגי הצדדים, תפקח על ההפעלה של הפרוייקט על מנת להבטיח שימור והגנה על המורשת והערכים של בעלי הקרקע, המאורים.

 

לאורמת 12 תחנות כח בניו זילנד שמספקות 260 מגהוואט.

 

הסכם ה-BOT כפוף לקבלת אישורים רגולטורים. הקמת הפרוייקט תחל עם השגת הרישיונות המקומיים, כמו גם תוצאות משביעות רצון של בדיקת היתכנות שתתבצע בעקבות שלב האקספלורציה ופעילות פיתוח השדה אשר יבוצעו על ידי אורמת.

 

"בהיותו פרויקט ה-BOT הראשון בניו זילנד, הוא יגוון את הפורטפוליו של אורמת אשר כולל היום הפעלה של תחנות כוח בארה"ב, גואטמלה, ניקרגואה וקניה ועם השלמתו הוא יגדיל את הפורטפוליו של הנכסים בכ-8%. כמו בפרוייקטים אחרים שפותחו על ידי החברה בניו זילנד, גם פרוייקט זה יבוצע בשיתוף פעולה הדוק עם קבלנים וחברות הנדסה מקומיות" מסר יהודה ברוניצקי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x