$
שווקי חו"ל

וול סטריט נסגרה בירידות; אפל איבדה 1.6%

דאו ג'ונס ירד ב-0.5%, נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשו ב-1.1%; סטיב ג'ובס פתח היום את כנס המפתחים השנתי של אפל בסן פרנסיסקו; טבע הודיעה על הצלחה בשלב 3 של ניסוי בתרופה לסרטן השד; סודהסטרים הישראלית עלתה ב-1.8%

שי סלינס 23:0306.06.11

ירידות שערים נרשמו היום (ב') בוול סטריט, זה היום הרביעי ברציפות, בעקבות דאגות המשקיעים לגבי הכלכלה האמריקאית, כאשר מניות הבנקים וחברות התעופה היו בין אלה שרשמו את הירידות החדות ביותר. מניות בנק אוף אמריקה איבדו 4%. עיני המשקיעים היו נשואות היום גם לכנס המפתחים השנתי של אפל.

 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

 

כלכלני בנק הפועלים מסרו היום כי "רצף של נתונים מאכזבים בארה"ב וחששות מיציבות מדינות הפריפריה באירופה מעלים חשש שהצמיחה הגלובלית מאטה. השווקים הפיננסיים תרגמו זאת לירידה במחירי המניות והסחורות ולירידת תשואות איגרות החוב. ההסדר המתגבש עם יוון הצליח להרגיע את השווקים והיורו התחזק מול הדולר. עם זאת, עדיין אין ערובה לכך שיוון תצליח לעמוד בתנאים שהוצבו לה, ואין לשלול את האפשרות שהסדר החוב רק נדחה לעתיד. כמו כן אנו מעריכים כי הריבית בארה"ב לא תעלה לפני סוף הרבעון הראשון של 2012".

 

"שוקי הסחורות זקוקים לפיקוח בינלאומי, יותר שקיפות ולהתערבות כדי לפוצץ את הבועה, כיוון שעקב התגברות הספקולציות המחירים כבר לא משקפים היצע וביקוש", כך קובע דו"ח של הוועדה של האו"ם למסחר ופיתוח. מדד מחירי המזון של האו"ם התקרב בחודש שעבר לשיא שנקבע בפברואר בעקבות עלייה בחוזים העתידיים על סחורות. התירס עלה בכ-32% בשנה האחרונה, והזהב עלה ב-27%. הכסף עלה פי יותר משניים.

 

בתוך כך החוזים העתידיים על חיטה עולים זה היום השלישי ברציפות עקב ספקולציות שממשלת ארה"ב עשויה להוריד את הערכת ההיצע העולמי (דרך דוח משרד החקלאות - USDA), בעקבות השפעת בצורות על יבולים בכל רחבי העולם.

 

בורסות אסיה נסחרו זה היום השלישי ברציפות בירידות שערים בעוד אינדקס הדולר (סל של 6 מטבעות מובילים מול הדולר) נגע בשפל של חודש אחרי דוח המשרות המאכזב שפורסם בארה"ב ביום שישי האחרון. בשוק מעריכים כי התאוששות הכלכלה האמריקאית פחתה, מה שמוביל לירידות שערים בבורסות העולם.

 

מניות במרכז

 

יותר מ־5,000 מפתחי אפליקציות מכל העולם הגיעו היום לסן פרנסיסקו לפתיחת WWDC - כנס המפתחים השנתי של אפל. כל הכרטיסים לאירוע נמכרו בזמן שיא של שמונה שעות. הופעתו של סטיב ג'ובס בכנס ריכזה את תשומת לב המשקיעים. הוא היה על הבמה בהתחלה, בצעד חריג נעדר ליותר משעה ואז חזר להדגים את האייקלאוד לזמן ממושך. נראה רזה מאוד, אבל במצב תקין.

 

מאז 2008, אפל תמיד הציגה את הדור הבא של מכשיר האייפון במהלך אירוע מפואר במהלך הכנס. בשנה שעברה, היא חשפה את האייפון 4. השנה, ככל הנראה, החברה הולכת לשנות את האסטרטגיה שלה, ואייפון 5 יחכה לסוף השנה.

 

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

IBMהכריזה על חבילה חדשה שתכלול מגוון תוכנות לערים. מטרת החברה היא לרכז יישומים שונים למערכת אחת, שתיקרא "IBM מרכז מבצעים חכם לערים חכמות יותר". המערכת תכלול כלי ניתוח עבור עובדי בטיחות ציבורית, שיוכלו לנתח מידע שיתקבל מחיישנים, מאגר נתונים ומצלמות אבטחה. כמו כן תכלול המערכת יישום תחבורה, שיאפשר לנתח דפוסי תנועה ולצפות שיבושים.

 

פחות משבוע לאחר שגוגל דיווחה על עוד התקפת האקרים סינים על שרתי ג'ימייל, מחריף המשטר הסיני את התבטאויותיו: המהדורה הבינלאומית של ה-People's Daily, שופר המפלגה הקומוניסטית הסינית, הזהיר הבוקר כי גוגל צפויה לשלם מחיר על הצהרותיה.

 

אלביט הדמיה הודיעה היום כי דירקטוריון החברה החליט שלא לחלק דיבידנדים במהלך 12 החודשים הקרובים לפחות. בתום התקופה האמורה ישקול הדירקטוריון האם להאריך מדיניות זו.

 

גיוון אימג'ינג דיווחה היום על תחילת תחילת שלב 2 של הניסוי בגלולת האינדוסקופיה למעי הגס.

 

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית-אמריקאית פרולור ביוטק דיווחה היום על תוצאות חיוביות בניסוי של תרופה נגד השמנת יתר. במסגרת הניסוי תרופת האוקסיטומודולין, היתה יעילה יותר כאשר היא ניתנה פעמיים בשבוע מאשר פעמיים ביום.

 

ל"כלכליסט" נודע כי המשא ומתן של נס טכנולוגיות עם קרן וקטור הופסק בימים האחרונים, וכי את מקומה של וקטור במו"מ לרכישת הבעלות המלאה על נס תפסה קרן סיטי ונצ'ר קפיטל.

 

טבע הודיעה היום על תוצאות ראשוניות של המחקר הקליני שלב III בתכשיר ה-Lipegfilgrastim המצביעות על עמידה ביעד המחקר העיקרי - קיצור משך נויטרופניה חמורה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x