שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל פיננסים מכר את "מבט תעודות סל" למיטב תמורת 105 מיליון שקל

הסכום מורכב מ-85.5 מיליון שקל בגין הנכסים ו-19.4 מיליון שקל בגין ההון העצמי. הרווח לחברה צפוי להסתכם ב-35 מיליון שקל

שי סלינס 09:5206.06.11

כלל פיננסים מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר ובניהולו של טל רז דיווחה היום (ב') על עסקת מכירת כל אחזקותיה בקבוצת החברות "מבט תעודות סל" לבית ההשקעות מיטב תמורת 105 מיליון שקל, מזה 85.5 מיליון שקל בגין הנכסים ו-19.4 מיליון שקל בגין ההון העצמי הנזיל. כמו כן יוחזרו לחברה הלוואות שניתנו למבט בסכום של 25 מיליון שקל. בשבועות האחרונים בחנו בכירים במתחריה של כלל פיננסים את האפשרות לרכוש את פעילות מבט, אותה מנהל ליאור כגן. להערכת החברה הרווח צפוי להסתכם ב-35 מיליון שקל.

 

תג המחיר של מבט בעסקה היה בדומה למכפילים בעסקת דש איפקס-תכלית ומכירת מניות אייל בקשי באינדקס לדש, שעמדו על כ-1.3% מהנכסים. מבט תעודות סל מנהלת נכסים בהיקף של כ-6.4 מיליארד שקל והיא הגוף הרביעי בגודלו בענף אחרי קסם של אקסלנס, תכלית ופסגות סל, עם נתח שוק של 12%. נפח המסחר היומי הממוצע של תעודת הסל 95 מיליון שקל והיא מעסיקה כ-30 עובדים.

טל רז, מנכ"ל כלל פיננסים: "לאחר בחינה ארוכה של עולם תעודות הסל הגענו להבנה כי במידה וכלל פיננסים לא תחזיק בנפח נכסים מסוים, הפעילות בתחום אינה כדאית. מתוך ראייה כי שוק תעודות הסל הינו שוק רווי תחרות המבוסס המתבסס על נתח שוק נכסים ותמחור גבולי של עסקאות, כמו גם הרגולציה ההולכת וגוברת העלולה לגרום לשחיקת הרווחיות, קיבלנו החלטה על מכירת פעילות מבט. אחת מאבני הדרך בתהליך המשא ומתן הייתה הדאגה לעתידם של עובדי החברה וההבטחה כי ישולבו בפעילות החדשה".

 

"אני מבקש להודות לליאור כגן, מנכ"ל קבוצת חברות מבט תעודות סל אשר היה בין מייסדי פעילות מבט והוביל אותה במהלך השנים להיות אחת מחברות תעודות הסל המובילות בישראל", הוסיף רז.

 

מנכ"ל מיטב, אילן רביב, אמר: "מיטב  שואפת להיות שחקנית מובילה בכל תחום שבו היא פועלת. רכישת חברת מבט תאפשר למיטב לתפוס את מקומה הטבעי כשחקנית מובילה בענף תעודות הסל. מבט היא מהחברות הוותיקות והאיכותיות בענף, עם תעודות העוקבות אחר מגוון רחב של אפיקים ושווקים, ועם צוות הנהלה ועובדים איכותי ומתמחה, הצפוי להיקלט במיטב". 

 

כלל פיננסים פרסמה לפני כשבוע את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2011 והציגה הפסד המיוחס לבעלי המניות של 7.8 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לרווח נקי של 19.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

את מיטב ייצג בעסקה משרד עורכי הדין עמית פולק מטלון. עורכי הדין היו דורון לוי, יואב עציון ועמיחי פינקלשטיין.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x