$
שוקי חו"ל

אסיה: הבורסות ננעלו במגמה מעורבת

הניקיי ביפן ירד ב-0.4% והבורסה בסין ירדה ב-1%. מנגד, הבורסה בהונג קונג עלתה ב-1% והבורסה באוסטרליה הוסיפה 0.5%

ענת ציפקין 11:4227.05.11

לאחר פתיחת מסחר חיובית, בורסות דרום מזרח אסיה ננעלו הבוקר (ו') במגמה מעורבת, לאור סיכום מפגש הפסגה של מנהיגי שמונה המדינות המתועשות, ממנו עולה כי הכלכלה העולמית ממשיכה להתחזק, במגמה שתתמוך בקצב ההתאוששות העולמי מהמשבר הפיננסי.

 

מדד ניקיי ירד ב-0.42%. בורסת הונג

קונג טיפסה ב-0.95%. באוסטרליה הוסיף מדד ASX כחצי אחוז לערכו ובסין ננעלה הבורסה בשנגחאי בירידה של 0.97%. ברקע המסחר, יציבות במחירו של הנפט סביב 100.7 דולר לחבית, לאור נתוני הצמיחה המאכזבים מארצות הברית.

 

סין

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הסינית פרסמה היום נתונים מהם עולה כי קצב הגידול ברווחי החברות התעשייתיות במדינה הואט בחודש אפריל, בהשוואה לשלושת החודשים הראשונים של השנה, בעיקר בשל העלאות הריבית במדינה וההגבלות שהוטלו על היקף ההלוואות שנותנים הבנקים המסחריים לעסקים ולמשקי הבית. קצב הגידול הסתכם ב-29.7% בחודש החולף, לעומת צמיחה של 32% ברבעון הראשון של השנה.

 

ארצות הברית

 

לפי נתונים רשמיים של משרד האוצר האמריקאי, כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 1.8% ברבעון הראשון, נמוך מתחזיות הכלכלנים שעמדו על קצב צמיחה של 2.2%. ברבעון הקודם עמד קצב הצמיחה של הכלכלה האמריקאית על 3.1%, ובכל שנת 2010 צמחה הכלכלה האמריקאית ב-2.9% - הקצב המהיר ביותר במהלך חמש השנים האחרונות. בשנת 2009 ירד התמ"ג האמריקאי ב-2.6%, בעיקר עקב המשבר הפיננסי. הסיבה לאיטיות בצמיחת הכלכלה האמריקאית היא בעיקר האטה בקצב ההוצאה של משקי הבית והיקפי הצריכה של אזרחי ארצות הברית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x