$
בורסת ת"א

מהמוסד לחיפושי נפט: מאיר דגן מונה רשמית ליו"ר גוליבר אנרג'י

דגן: "החברה תבחן השקעות ברשיונות ושותפויות נפט וגז נוספים בארץ ובחו"ל". בדירקטוריון החברה נמצאים גם צבי זיו ורענן כהן

מישל אודי 10:4425.05.11

ראש המוסד לשעבר מונה היום (ד') רשמית ליו"ר חברת גוליבר אנרג'י והצהיר כי "בנוסף למימוש פוטנציאל נכסי הנפט של החברה תבחן גוליבר אנרג'י השקעות ברשיונות ושותפויות נפט וגז נוספים בארץ וחו"ל".

 

במקביל אושר מינויו של רמי קרמין למנכ"ל אוריאליששמה ישונה בקרוב לגוליבר אנרג'י, ובדירקטוריון החברה יכהנו מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר צבי זיו והח"כ לשעבר ויו"ר הבנק לפיתוח תעשיה הקודם רענן כהן.

 

"בכוונת החברה לממש את פוטנציאל נכסי הנפט של החברה ביבשה ובים, שחלקם בבעלות בלעדית וחלקם בשותפות עם זרח" כתב דגן בהודעה שמסרה החברה.

 

חברת אוריאלי מיזגה לתוכה את חברת גינקו ובתמורה הוקצו לבעלי המניות של גינקו 90% ממניות החברה הממוזגת. אחזקות גוליבר אנרג'י כוללות בין היתר אחזקה ישירה של כ-5% משותפות הנפט והגז זרח בה היא משמשת כשותף הכללי. בנוסף זכאית גוליבר אנרג'י לתמלוגי על בשיעור של 10%-12.5% מהכנסות זרח ממכירת נפט וגז.

 

נכסי הנפט של החברה הממוזגת כוללים זכויות בשני רשיונות יבשתיים והיתר מוקדם עם זכות קדימה בים. החברה מחזיקה 100% ברישיון "שחר" (כ-389 אלף דונם) הנמצא בדרום ים המלח. בנוסף מחזיקה החברה בשותפות שווה עם זרח מחצית מרשיון "אורלי" (כ-102 אלף דונם) במדבר יהודה ומחצית מהיתר מוקדם ימי עם זכות קדימה "גוליבר", רצועה ימית המשתרעת לאורך החוף בין ת"א לחיפה (כ-509 אלף דונם).

 

עד כה, ההיסטוריה של גינקו עם הבורסה בתל אביב לא הייתה כל כך מוצלחת ב-2010, החברה נכשלה פעם אחת שניסתה לגבש הסכם מיזוג עם יורו אוברסיז ופעמיים כשניסתה להנפיק את מניותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x