שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בית המשפט: אזורים תוכל להקים את מגדל בית ליסין

השופטת דחתה את עתירת השכנים על אי־סדרים בדרך שבה אושרה התוכנית למגדל בן 25 הקומות

דותן לוי 07:1525.05.11

כחודש וחצי בלבד לאחר רכישתה של חברת אזורים על ידי איש העסקים הקנדי הרשי פרידמן, מגיעה בשורה חיובית בהמשך לעתיד הפרויקט בבית ליסין: בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה שהגישו ב־2009 דיירי הבניין השכן נגד הוועדות המחוזית והמקומית לתכנון ולבנייה בעיר וחברת מארשז, שמחזיקה

בקרקע וקשורה עם אזורים במסגרת עסקת קומבינציה.

 

העותרים טענו כי המגדל נמצא בסמיכות של 15 מטר מהבניין שבו הם מתגוררים, וכי חניון המגדל נמצא במרחק של 11 מטר בלבד. בנימוקיה כתבה השופטת שרה ברוש כי טיעוני העותרים נדחו בוועדה המחוזית ולכן אין מקום שבית המשפט ידון בהם שוב, בנימוק שמדובר בטיעונים מתחום המשפט המינהלי.

 

אחת מטענות התושבים היתה כי בין העירייה ליזם היו "הסדרים עלומים", בדומה לפרשת שחיתות שנחשפה בפרויקט הולילנד בירושלים. על כך אמרה השופטת כי אינה מוצאת מקום לרמיזות אלה וכי התושבים לא הצביעו על עובדות או על ראיות שיתמכו בהן. את בעלי הקרקע ייצגו עוה"ד דניאל אברבנאל ואדם שפרוך ממשרד יגאל ארנון ושות'.

 

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית במאי 2009. מתחם בית ליסין, ברחוב ויצמן 32 בת"א, משתרע על כ־3.5 דונמים ונרכש מידי ההסתדרות בשנת 2000 על ידי קבוצת רחמים־ביתן תמורת כ־13 מיליון דולר. בהמשך נרכשו 52% מהמגרש על ידי אזורים במסגרת עסקת קומבינציה.

המתחם כולל שני מבנים: בית ליסין ובית המלין. ב־2008 קבעה הוועדה המחוזית כי בית ליסין יעבור שיפוץ , ובית המלין ייהרס ועל שטחו ייבנה מגדל מגורים בן 25 קומות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x