שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

השוק לא מאמין לזיסר: אג"ח ג' של אלביט הדמיה צנחה ב-11.6%

איגרות החוב יורדו ומגלמות תשואה לפדיון של עד 16.5%. אחרי הצלילה במנייה אתמול בכ-18%, היום עלתה מניית אלביט הדמיה ב-1.4%. אריק פרץ, מנהל תחום אג"ח בכלל פיננסים: "במיוחד באיגרות החוב של פלאזה סנטרס ב' אנחנו חושבים שצריך לקנות"

מישל אודי 16:4324.05.11

השוק לא מאמין למוטי זיסר: היום עברה מניית אלביט הדמיה מעלייה של כ-4% לירידה, אך בתום המסחר ננעלה בעלייה.

 

הדרמה האמיתית מתרחשת היום (ג') בשוק איגרות החוב שם האגרות של אלביט מערכות נופלות בשיעורים של עד 11%. זאת, תוך כדי ריכוז של מחזורי מסחר גבוהים במיוחד.  בלטה לשלילה היום אג"ח ג' של אלביט הדמיה שצנחה ב-11.6% והתשואה לפדיון ברוטו בה עומדת על 15.2%.

 


 

גם באגרות החוב של פלאזה סנטרס, חברת הבת של אלביט הדמיה הנסחרת בפולין, השוק לא מביע אמון והאג"ח נופלות ב-4% במח"מ הקצר (4 שנים) ו-7% במח"מ הארוך יותר (6.6 שנים).

 

"במיוחד בפאלזה ב' אנחנו חושבים שצריך לקנות זה מח"מ של 1.8. האיגרות חוב של אלביט הדמיה נסחרות כאילו הולכת להיות תספורת של 15%-30%", אמר בתגובה אריק פרץ, מנהל תחום אג"ח בבית ההשקעות כלל פיננסים. 

 

את מרבית מחזור המסחר מרכזת אג"ח ד' של אלביט הדמיה עם מחזור של כ-40 מיליון שקל כאשר המחזור הממוצע בה הוא 3.3 מיליון שקל. אגרות החוב, שנמצאת במדד תל בונד 40, כ-751 ערך-נקוב בשווי (לפי מחיר האיגרת אתמול) הוא כ-650 מיליון שקל. אגרת החוב יורדת בכ-10%.

 

אתמול סדרות האג"ח השונות של החברה נפלו אתמול בשיעורים חדים שבין 4.6% ל־11.8%, ונסחרו בתשואות שנתיות לפדיון של 9.5%-11.6%. היום הגיעו התשואות לרמה שבין 13% (באג"ח ה') ל-20% (באג"ח ו').

 

אתר "כלכליסט" פירסם אתמול בשעה 14:48 כי בעל השליטה מוטי זיסר לא שילם תשלום של 100 מיליון שקל לבנק הפועלים שמימן לו את רכישת אלביט הדמיה. התגובה אתמול היתה מיידית וכואבת: מניית אלביט הדמיה שעד אז נסחרה בירידה של 4%, צנחה במהירות וסיימה את היום בירידה של 17.7%, כששווייה נחתך ב־155 מיליון שקל ונעצר על 723 מיליון שקל בלבד - נמוך יותר ממחיר השפל שבו נסחרה ב־2008. בכך, השלימה אלביט הדמיה קריסה של 52% בתוך שנה.

 

על רקע הנפילה הודיעה אתמול על תוכנית לרכישת אגרות החוב בהיקף של 300 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בראיון בלעדי ל"כלכליסט" אמר זיסר כי "אני לא מתכוון להתייחס למספרים. אירופה ישראל היא חברה פרטית ואין לה קשר לאלביט, שעומדת בפני עצמה". הוא הוסיף כי "אינני מבין את תגובת המשקיעים למניית אלביט הדמיה משתי סיבות: אחת, מה הקשר בין החברה הפרטית שלי לאלביט? יש הפרדה מוחלטת. בנוסף, אין חברה בארץ שיש לה על את הנכסים שיש לאלביט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x