$
שוק ההון

בלעדי ל"כלכליסט": KCPS תשקיע במנדלסון לפי שווי של 200 מיליון שקל

פחות משבוע אחרי פרישתה של קרן אוריגו שהיתה אמורה לרכוש 43% מהון המניות של מנדלסון לפי שווי של 100 מיליון שקל, חודשו המגעים עם KCPS

גולן חזני 07:1623.05.11

פחות משבוע אחרי שקרן המנוף אוריגו חזרה בה מכוונתה להשקיע בחברת מנדלסון, מנהלת קבוצת קמן שבשליטת רוני אלרואי מגעים עם מספר גופים לעסקה חליפית בתנאים משופרים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי קרן המנוף KCPS מנהלת מגעים מתקדמים להשקעה במנדלסון לפי שווי גבוה יותר מזה שהיתה

אוריגו אמורה לבצע, כשמדובר על שווי של 200 מיליון שקל לפני הכסף, ובמתווה עסקה אחר. עוד נודע כי מול KCPS התנהלו מגעים עוד לפני החתימה עם אוריגו, ועם נסיגתה של אוריגו חזרה KCPS לתמונה והמגעים התחדשו באינטנסיביות גדולה יותר, אם כי מנדלסון מנהלת מגעים גם מול משקיעים נוספים. שני המעורבים סירבו להגיב על הידיעה.

 

מנדלסון שמנוהלת על ידי רגינה אונגר איננה חברה נסחרת, אולם שתי סדרות של איגרות חוב שלה, בסך 110 מיליון שקל, נסחרות. אוריגו, בניהולם של גבי טרבלסי, גיא ועדיה ודייב גל, היתה אמורה להשקיע 65 מיליון שקל במנדלסון תמורת הקצאה של 43% מהון המניות של החברה לפי שווי של כ־100 מיליון שקל (לפני הכסף), בדומה להונה העצמי כיום. באסיפת בעלי האג"ח של מנדלסון נמתחה ביקורת קשה על שווי זה.

 

קבוצת קמן דיווחה על הפסד של 94 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2010, ועל גירעון של 28 מיליון שקל בהון העצמי. רואי החשבון של קמן העניקו לחברה הערת "עסק חי" מותנית בדו"חות. בעקבות ההפסד הכבד לא עומדת קמן בהתניות הפיננסיות מול מחזיקי האג"ח, וכן מול המערכת הבנקאית, כשהיקף החוב סולו שלה עומד על 300 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x