$
בורסת ת"א

הבנקים ויתרו לויה ארקדיה וחגי בנייה על חובות של 64.3 מיליון שקל

זאת בעקבות השלמת רכישת השליטה בחברה על ידי נגב קרמיקה. החברות הבנות של נגב קרמיקה פרעו לבנקים 25.6 מיליון שקל מתוך חובות של 115 מיליון שקל

שהם לוי 12:4402.05.11

נגב קרמיקה הודיעה היום (ב') לבורסה בתל אביב כי שני בנקים בישראל מחלו לויה ארקדיה וחגי בנייה אותן רכשה על חובות בהיקף של 64.3 מיליון שקל, זאת לאחר שפרעו חובות של 25.6 מיליון שקל. נגב קרמיקה הודיעה לבורסה ביום חמישי האחרון על השלמת רכישת ויה ארקדיה וחגי בנייה והיום היא מעדכנת על הסדר החוב אליו הגיעו החברות הבנות עימם. החברה לא ציינה את שמות הבנקים המממנים.

 

חובות החברות הסתכמו נכון למועד רכישת החברה ב-115 מיליון שקל. לצורך תשלום הסכום שנפרע התקשרו החברות הבנות שסופחו רק עתה לנגב קרמיקה על ערבות מתמדת מוגבלת עד לסכום של 35 מיליון שקל.

 

ההסכם עם הבנקים כולל גם הסכמות בנוגע לתקבולים שינבעו ממכירה או מימוש של נכס מקרקעין שכעת משועבד לאחד מהבנקים. במסגרת אותו הסכם עם הבנקים יבוטלו וימחקו הבטוחות שניתנו להם כנגד ההלוואות שניתנו למעט בטוחות מסוימות של ויה ארקדיה, אשר יוחלפו בבטוחות חלפויות בהתאם למנגנונים שהוסכמו עם הבנקים.

 

קהל הלקוחות של נגב קרמיקה שייך בעיקרו למעמד הבינוני ורכישת הפעילות של חגיי תגדיל את שוקי היעד של החברה מכיוון שמוצריה של ויה ארקדיה פונים לקהל האמיד ואילו מוצרי סופר קרמיק מכוונים לפלח השוק התחתון.

 

אבי מוטולה, מנכ"ל נגב קרמיקה, אמר עם פרסום הדוחות הכספיים של נגב קרמיקה בחודש מרץ: "התוכנית שלנו היא להחזיק ב־3 רשתות קמעונאיות מבודלות, כאשר היתרון ינבע מבק אופיס מאוחד (הכוונה לאיחוד הנהלת החשבונות, שירותי טכנולוגיית המידע וכדומה - ש"ל) שישרת את שלוש הרשתות". מוטולה הבטיח שהרכישות שביצעה נגב במהלך 2010 יבואו לידי ביטוי בדו"חות הכספיים של הקבוצה החל מהרבעון השני של 2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x