$
בורסת ת"א

גבעות: איילנד יזכה למענק של 750 אלף שקל על כל באר שתגיע להפקה מסחרית

לראשונה חושפת שותפות חיפושי הנפט את עלות העסקתו של איילנד המשמש כיועץ חיצוני. לחברה מזומנים בהיקף של 45 מיליון שקל

סיון איזסקו 11:2101.04.11
שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם הציגה הבוקר (ו') את דוחותיה הכספיים לשנת 2010 מהם עולה כי בידי השותפות קופת מזומנים בהיקף של כ-45 מיליון שקל לאחר שבמהלך 2010 הוציאה השותפות 37 מיליון שקל על הוצאות קידוח וכן הוציאה 5.9 מיליון שקל כהוצאות הנהלה וכלליות מתוכן כ-3.5 מיליון שקל שולמו לשותף הכללי - חברה בבעלות שמואל בקר נגה בן דוד וטוביה לוסקין.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לראשונה נחשפת בדוחות החברה עלות העסקתו של גיורא איילנד המשמש כיועץ חיצוני ומלווה הליכי רגולציה של השותפות. על פי ההסכם איילנד זכאי לתשלום חודשי של 45 אלף שקל ולבונוס בסך של 750 אלף שקל עבור כל קידוח שיגיע להפקה מסחרית. תנאי העסקתו של איילנד נחשפים לאור עמדת רשות ני"ע כי יש לראות באילנד כנושא משרה בחברה.

 

גבעות מציינת כי המועד המשוער לתחילת הפקה מסחרית במגד 5, הקידוח של החברה ליד ראש העין, הוא חודש נובמבר 2011 . "אבני הדרך עד להפקה מסחרית הינן הצלחה במבחני ההפקה לטווח ארוך, התקנת מתקן להמרת גז או דרך טיפול אחרת בסוגיית הגז וקבלת כל ההיתרים והאישורים הנדרשים". בהמשך מתכננת גבעות להתחיל בקידוח הפקה נוסף בפברואר 2012 ועוד קידוח בחודש אוגוסט 2012.

 

גבעות ציינה כי "לצורך ביצוע תוכניותיה, פועלת השותפות לגייס הון באמצעות גיוס מימון מהציבור".

 

בהתייחס ליישום מסקנות ועדת ששינסקי ציינה גבעות כי "בשלב זה אין ביכולתה של השותפות להעריך באופן מלא את ההשלכות הצפויות על פעילותה של הצעת החוק שאושרה עם זאת, כבר ניתן להעריך, כי אם וככל שהצעת החוק תתגשם לכלל חוק, יישומה עלול להגדיל באופן משמעותי את נטל המס על בעלי יחידות ההשתתפות ולהשפיע על עסקי השותפות ופעילותה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x