$
בורסת ת"א

מהמוסד לקידוחים: מאיר דגן יכהן כיו"ר גוליבר אנרג'י

צבי זיו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים יכהן כדירקטור בחברה וחבר הכנסת לשעבר רענן כהן יכהן כדירקטור בחברה

שהם לוי 10:3622.03.11

האם גינקו תצליח סוף סוף להיכנס לבורסה בתל אביב? הכל תלוי בבעלי המניות והשליטה בשלד הבורסאי אוריאלי שיצטרכו להצביע האם הם מסכימים לרכישת שותפות החיפושים את השליטה בה בתמורה ליציקת הפעילות שלה לתוכו.

 

גוליבר אנרג'י (לשעבר אוריאלי) אליה תמוזג חברת גינקו  החליטה טרם המיזוג לחזק את מועצת המנהלים שלה: כיו"ר מועצת המנהלים יעמוד מאיר דגן ששימש עד לאחרונה ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. צבי זיו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים יכהן כדירקטור בחברה.

 

שמות חברי מועצת המנהלים החדשים המוצעים כלולים בהודעה שפרסמה היום אוריאלי לקראת אסיפת בעלי המניות של החברה לאישור מיזוגה של חברת גינקו חיפושי נפט שמתוכננת לתאריך 27 לאפריל 2011. לאחר המיזוג יחזיקו בעלי המניות של גינקו ב-90% ממניות גוליבר אנרג'י ובעלי המניות הקיימים יחזיקו ב-10% ממניות החברה.

 

כדירקטורים נוספים בחברה ישמשו ד"ר רענן כהן, לשעבר שר, ח"כ ומנכ"ל הבנק לפיתוח התעשיה וכן יאיר קרני ורמי קרמין, מבעלי השליטה בגינקו. ירון מגל, לשעבר מנהל הכספים של חברת החשמל מכהן כדח"צ בחברה.

 

בזאת נזכיר כי ההיסטוריה של גינקו עם הבורסה בתל אביב לא הייתה כל כך מוצלחת ב-2010, החברה נכשלה פעם אחת שניסתה לגבש הסכם מיזוג עם יורו אוברסיז ופעמיים כשניסתה להנפיק את מניותיה.

 

אחזקות גוליבר אנרג'י יכללו בין היתר אחזקה ישירה של כ-5% משותפות הנפט והגז זרח בה היא משמשת כשותף הכללי. בנוסף זכאית גוליבר אנרג'י לתמלוגי על בשיעור של 10%-12.5% מהכנסות זרח ממכירת נפט וגז.

 

נכסי הנפט של החברה המתמזגת כוללים זכויות בשני רשיונות יבשתיים והיתר מוקדם עם זכות קדימה בים. החברה מחזיקה 100% ברישיון "שחר" (כ-389 אלף דונם) הנמצא בדרום ים המלח.

 

בנוסף מחזיקה החברה בשותפות שווה עם זרח מחצית מרשיון "אורלי" (כ-102 אלף דונם) במדבר יהודה ומחצית מהיתר מוקדם ימי עם זכות קדימה "גוליבר", רצועה ימית המשתרעת לאורך החוף בין ת"א לחיפה (כ-509 אלף דונם).

 

נכסי הנפט של זרח כוללים כיום בנוסף לרשיונות המשותפים עם עם גוליבר אנרג'י, את "מאיה" (כ-40 אלף דונם) ו"צורים" (כ-355 אלף דונם). 15% מרשיון צורים מצויים בידי שותפות "מודיעין" בשליטת אי.די.בי וצחי סולטן.

 

ערעור של שותפות זרח על סיום רשיון זרח, שכולל את קידוחי צוק תמרור ואמונה, הוגש לשר התשתיות הלאומיות. כאמור, בנוסף לאחזקה הישירה בשותפות "זרח" זכאית גוליבר אנרג'י לתמלוגי על בנכסי הנפט של זרח: 10% ברשיון מאיה ו-12.5% ברשיון צורים. ב"אורלי" ו"גוליבר" שיעור תמלוג העל של גינקו הינו 10% מחלקה של זרח, בנוסף לאחזקה הישירה ברשיונות.

 

גוליבר אנרג'י מתכננת השנה קידוח יבשתי ברשיון "שחר" הנמצא דרומית לצומת הערבה בשולי בקע ים המלח. קידוח "שחר 1" מתוכנן לעומק של כ-3,300 מטר בעלות של כ-7 מיליון דולר.

 

החברה השלימה באחרונה שני סקרים סייסמים: בשטח ההיתר הימי המוקדם "גוליבר" שלאחריו החל השלב של עיבוד ופענוח וכן, ברשיון היבשתי "אורלי". החברה מתכננת ביצוע קו סייסמי נוסף ברשיון "אורלי" על מנת להשלים את עיבוד וניתוח הנתונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x