$
שווקי חו"ל

באפט מחפש טרף בדרום קוריאה עם 38.2 מיליארד דולר במזומן

באפט התייחס גם לאסון ביפן: "אם הייתי מחזיק בחברות יפניות לא הייתי מוכר אותן בשל האירועים מאז רעידת האדמה"

שהם לוי 09:1921.03.11

וורן באפט אמר היום (ב') שדרום קוריאה מהווה "יעד לציד" מבחינת רכישות אחרי שברקשיר האת'ווי סיפחה לעצמה חברות בשווי של 35 מיליארד דולר בשנתיים האחרונות.

 

בנפרד התייחס באפט גם לאסון ביפן ואמר: "אם הייתי מחזיק בחברות יפניות לא הייתי מוכר אותן בשל האירועים מאז רעידת

האדמה".

 

"אני חושב שאירוע כזה הוא דבר יוצא דופן המייצר הזדמנות קנייה אמיתית. אני ראיתי את זה קוראה בארה"ב וגם בעולם", הסביר באפט.

 

רעב לרכישות ברחבי העולם

 

באפט מציין שלמרות שההכרות שלו עם ארה"ב הופכת אותה ליעד הסביר ביותר לרכישות, הוא עדיין מחפש עסקאות ברחבי העולם.

 

"חברות גדולות קורצות עבורי ובדרום קוריאה יש בוודאי מספר גדול של חברות", אמר באפט לכתבים במהלך ביקורו בדאג'ו שבדרום קוריאה. ברקשיר מחזיקה בחברת TaeguTec הקוריאנית המייצרת כלי חיתוך דרך ישקר הישראלית.

 

"אנחנו מקווים שנמצא עסקים מדהימים בקוריאה", אמר באפט. יתרות המזומנים של ברקשיר האת'ווי עמדו על 38.2 מיליארד דולר נכון לתום דצמבר 2010.

 

רק לאחרונה דיווחה ברקשיר האת'ווי על רכישת לובריזול תמורת 9 מיליארד דולר. בשנה שעברה הייתה זו חברת הרכבות ברלינגטון סנטה פה, תמורתה שילמה ברקשיר 26.5 מיליארד דולר.

 

"וורן באפט יהיה מעוניין בחברות מדרום קוריאה שיכולות ליצור אפקט סינרגיה עם הפעילויות הקיימות של החברה שלו", אומר צ'אנג לן וואן, נשיא חברת ניהול הנכסים של KTB שמנהלת נכסים בשווי של 11 מיליארד דולר. "יש מספיק חברות בדרום קוריאה שהן זולות באופן יחסי וכשיש להן הזדמנויות לצמוח בשוק הגלובלי", מסביר עוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x