$
בורסת ת"א

נדחתה בקשת הירשברג לבטל את הליך פשיטת הרגל נגדו

ההליך נפתח לבקשת שותפו לשעבר של הירשברג במלרג, יוסי מלמד, בגין חוב של 30 מיליון שקל

הדס שפר 07:4809.03.11

שופט בית משפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין דחה בשבוע שעבר את בקשתו של מנכ"ל חברת התשתיות מלרג והבעלים לשעבר מיכאל הירשברג לבטל את התראת פשיטת הרגל האישית שהשית עליו שותפו לשעבר במלרג, יוסי מלמד, בגין חוב של 30 מיליון שקל.

 

"אחד הטעמים המבססים את זכות הנושה לנקוט הליך פשיטת רגל הוא אם החייב מתחמק מלשלם את פסק הדין. ואכן, הירשברג אינו משלם במשך תקופה ממושכת את הסכום המגיע ממנו, אינו מציע תשלום כלשהו וכופר בחוב, כאשר בכל אחד מאלה, לא כל שכן במשקלם המצטבר, יש כדי להצדיק את הצורך בהליך", כתב השופט אורנשטיין.

 

השופט אורנשטיין התייחס לתצהיר שהגיש הירשברג בהליך הקפאת ההליכים של מלרג, ובו פורטו הנכסים שבבעלותו. "מהתצהיר עולה כי הירשברג הוא בעלים של וילה יוקרתית בהרצליה, דבר שאינו מתיישב עם אורח חיים של אדם שחייב עשרות מיליוני שקלים. לא נעלמה מעיניי טענת הירשברג כי על הבית רובצת משכנתה של 14 מיליון שקל, אך זו נרשמה ב־4 בינואר 2009, לאחר שניתן פסק הבוררות הראשון שחייב את הירשברג לשלם למלמד עשרות מיליוני שקלים.

 

"עוד צוין בתצהיר כי במרץ 2009 העבירו הירשברג ורעייתו לבנם כמתנת נישואים וילה נוספת שבבעלותם בהרצליה פיתוח. גם העברה זו נעשתה לאחר פסק הבוררות הראשון. התנהלות זו של הירשברג מעוררת חשד להעברת רכוש במרמה, כמו גם הברחת רכוש".

 

מיכאל הירשברג מסר בתגובה לידיעה: "אין זה המקום לפרוש את כל טענותיי בעניין. עם זאת, אציין כי הבתים בהרצליה נרכשו לפני שנים רבות, הרבה לפני הסכסוך ביני לבין מלמד. בתים אלה משמשים כבטחונות לבנקים, להבטחת אשראים שנלקחו כולם לטובת תשלומים למלמד בגין רכישת חלקו במלרג. בסופו של יום מלמד נותר עם עשרות מיליוני שקלים".

 

"בעקבות פעולותיו של מלמד, לרבות באמצעות חברות ואנשי קש, מלרג קרסה ואני נותרתי ללא כלום. אף הבורר, השופט (בדימוס) שלום ברנר, קבע בפסק בורר שניתן ב־10 באוקטובר 2010, כי היו טעויות מהותיות בהערכת הפרויקטים שהיו תחת אחריותו הבלעדית של מלמד. ברור שפעולותיו של מלמד מהוות את הגורם העיקרי לקריסת מלרג, כך שטענותיו הינן בבחינת ה'קוזאק הנגזל', הוסף הירשברג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x