$
בורסת ת"א

עתירתה של אפריקה נדחתה: שיכון ובינוי היא הזוכה במכרז להקמת מרכז ההדרכה בבית שמש

העתירה לבית המשפט הגיעה כמה שעות לאחר שכבר התכנסו משרדי האוצר וביטחון הפנים לחתום עם פוליסיטי על הסכם הזיכיון לביצוע הפרויקט

גולן חזני 19:1928.02.11

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, נעם סולברג, דחה את עתירתה של אפריקה ישראל שהוגשה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

הדרישה של אפריקה ישראל הייתה למנוע את ההכרזה על קבוצת פוליסיטי של שיכון ובינוי וחברת G4S (השמירה ישראל), כזוכה במכרז לבניית מרכז ההדרכה לשוטרים בבית שמש.

 

העתירה לבית המשפט הגיעה כמה שעות לאחר שכבר התכנסו משרדי האוצר וביטחון הפנים לחתום עם פוליסיטי על הסכם הזיכיון לביצוע הפרויקט.

 

השופט נועם סולברג נענה הגיב בשבוע שעבר לעתירה - ובמעמד צד אחד הוציא צו ביניים האוסר על מימוש הזכייה של פוליסיטי, לאחר שאפריקה טענה כי המדינה העבירה לה רק חלק מזערי ממסמכי המכרז.

 

אבל, שלשום קבע השופט סולברג כי לאחר שקילת הטענות העובדתיות והמשפטיות כי הוא ממליץ על מחיקת העתידה "תוך שמירה הדדית על הטענות". השופט קבע כי "דרך המלך היא עתירה נגד המכרז גופו, ככל שקיימת הדרך לעשות כן, תוך שמירת הזכות לבקש לתקנה לאחר מכן".

 

פוליסטי הוכרזה כזוכה במכרז על חודה של נקודת דירוג אחת, לפני אפריקה ישראל. שתי ההצעות דורגו באופן זהה בקטגוריית האיכות, אך פוליסיטי הגישה הצעה זולה ב-5-10 מיליון שקל מזו של אפריקה ישראל - במכרז שהיקפו מוערך בשני מיליארד שקל. באפריקה התרעמו על הליכי המכרז ואיימו כי יעתרו לבית המשפט, לקיים הליך התמחרות נוסף.

 

בינתיים נחתם הסכם הזכיון בין המדינה להקמת המרכז ולהפעלתו במשך 22 שנה. הזכיון מחייב את פוליסיטי להשלים את הסגירה הפיננסית בתוך שנה מיום החתימה, ולסיים את בנייתו בחלוף שלוש שנים נוספות. את פוליסטי ייצג עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי. את אפריקה ייצג עו"ד דרור ויגדור ממשרד יגאל ארנון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x