$
בורסת ת"א

סאפיינס: הסכם עם גוף פיננסי בארה"ב ב־5 מיליון דולר

החברה תספק תוכנות המסייעות בקבלת החלטות. סמנכ"ל הכספים: "גופים נוספים התעניינו במערכת ואנו נמצאים בשיחות ראשוניות איתם"

ניר צליק 07:4321.02.11

סאפיינס שבשליטת קבוצת פורמולה, העוסקת בפתרונות תוכנה לתחום הביטוח והפיננסים בארץ ובעולם, חתמה על עסקה בהיקף 5 מיליון דולר עם מוסד פיננסי אמריקאי. במסגרת העסקה תספק החברה תוכנות שפותחו על ידיה המסייעות בקבלת החלטות ניהוליות.

מה דעתך על מניית סאפיינס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

רוני גלעדי, סמנכ"ל הכספים של סאפיינס, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "המערכת משלבת שימוש בתוכנות CRM (תוכנה לניהול השיווק באמצעות מעקב אחרי אירועים בשוק או שינויים רגולטוריים - נ"צ) ומודיעין עסקי במטרה לאפשר למנהלים בחברה לקבל החלטות. לדוגמה, מזינים למערכת נתונים על רגולציה חדשה של הממשל, או פרטים על בנק מתחרה שיוצא עם הצעות אטרקטיביות לשוק, והמערכת נותנת המלצות אופרטיביות לגבי מה כדאי לעשות בארגון".

 

לדברי גלעדי, "זו הפעם הראשונה שאנחנו מספקים מערכת מסוג כזה ללקוח. כבר בתהליך המכרז והבחינה פנו אלינו גופים נוספים שהביעו התעניינות במערכת, ואנחנו נמצאים בשיחות ראשוניות איתם. אנחנו מקווים שתוך כדי עבודה עם הלקוח נוכל להראות את היכולות שלנו ונתקדם גם עם גופים נוספים".

 

סאפיינס עוסקת בפיתוח תוכנות בתחום הביטוח, המסייעות לחברות הביטוח לקבוע את מחירי הביטוח שהן גובות מלקוחות בהתאם לרמת הסיכון שלהם.

 

באפריל 2010 רכשה סאפיינס את הארקייס האמריקאית, המתמחה בתחום הביטוח האלמנטרי בצפון אמריקה, תמורת 8–6 מיליון דולר, במטרה להעמיק את חדירתה בארצות הברית.

 

סאפיינס, בניהולו של רוני על דור, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2010 עם הכנסות של 37.6 מיליון דולר לעומת הכנסות של 33.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים עמד על 4.45 מיליון דולר לעומת 2.93 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

מניית סאפיינס עלתה ב־193% ב־12 החודשים האחרונים, והיא נסחרת במחיר של 4.4 דולרים, המשקף לחברה שווי של כ־97 מיליון דולר.

 

בספטמבר האחרון השלימה חברת אמבלייז את מכירת אחזקותיה בקבוצת פורמולה מערכות, בעלת השליטה בסאפיינס, לאסקו הפולנית תמורת 139 מיליון דולר. אסקו הנה קבוצת ה־IT החמישית בגודלה באירופה, וקבוצת טכנולוגיות המידע הגדולה ביותר הנסחרת בבורסת ורשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x