בורסת ת"א

מדיקה רוצה להנפיק את גרדיה מדיקל באחד העם לפי שווי של 50 מיליון שקל

בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה החברה הפסד של 5.8 מיליון שקל. את ההנפקה מוביל בית ההשקעות כלל פיננסים

שהם לוי ורחלי בינדמן 10:2816.02.11

חברת המכשור הרפואי גרדיה מדיקל אשר פיתחה מערכת פילטר ייחודית להגנה מפני מקרי שבץ רוצה להפוך לחברה ציבורית לפי שווי של 50 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". המכשור של גרדיה מדיקל נועד לפתור בעיות הנוצרות כתוצאה מתסחיפים המתרחשים במהלך צנתורים. את הנפקת החברה מובילה כלל פיננסים

חיתום.

 

מתשקיף החברה שפורסם היום (ד') באתר הבורסה לניירות ערך עולה כי בתשעת החודשים הראשונים של 2010 הציגה החברה הפסד של 5.8 מיליון שקל, זאת בהמשך להפסד של 8.4 מיליון שקל בשנת 2009. תזרים המזומנים ששימש את החברה לפעילות השוטפת שלה עמד על 9.9 מיליון שקל ב-2009. יחד עם זאת ייצרה החברה תזרים שלילי של 5.2 מיליון שקל מהפעילות השוטפת.

 

גרדיה מדיקל הוקמה על ידי קרן ההשקעות הרפואית הוותיקה מדיקה, החתומה על מספר הצלחות בתחום הצינתור ביניהן מכירת PVT בכ-165 מיליון דולר, אימפלה שנמכרה בכ-120 מיליון דולר, רמון שנמכרה בכ-300 מיליון דולר וכן ונטור שנמכרה בכ-325 מיליון דולר. בעלי המניות בחברה הינם קרן מדיקה המחזיקה בכ-70% ממניות החברה וקרן VLSI האמריקאית המתמחה בתחום המכשור הרפואי.

 

המערכת הראשונה של גרדיה, פונה לשוק הצפוי להגיע לכ-800 מיליון דולר בתוך שנים ספורות וכולל יותר מ-4 מיליון פרוצדורות צנתוריות - צנתורים לבביים, צנתורים ברגליים, צנתורים בעורקי הכליה וכן בעורקי התרדמה. המערכת נוסתה בהצלחה ביותר מ-50 צינתורים בגרמניה, איטליה וישראל והשתתפה ב-3 הדגמות מוצלחות בשידור חי בכנסים רפואיים מובילים בתחום. החברה כבר השיגה אישור CE לשיווק באירופה ונמצאת כיום בתהליך אישור מקוצר ב-FDA.

 

במהלך שנת 2011 צפויה החברה להתחיל בפעילות מסחרית בכ-10 בתי חולים באירופה אשר ירכשו את המוצר של גרדיה. מפעילות זאת ייאסף מידע קליני ומידע שיווקי אשר ישמש את החברה ביצירת תשתית מכירתית להמשך. 

 

למערכות מניעת התסחיפים של החברה קיים כבר היום שיפוי ביטוחי בארה"ב ובאירופה (Reimbursement) המחייב שימוש במערכת הגנה מפני תסחיפים בפרוצדורות צינתוריות, כך שתהליך האימוץ של המוצר יהיה מהיר ויעיל יותר. לאור הנחיות חדשות של איגודי הרופאים והמומחים בתחום , צפויה הרחבה משמעותית מאוד של הבחירה בצנתור למקרי היצרות בעורקי התרדמה ומכאן הרחבה משמעותית של הצורך במניעת תסחיפים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x