$
שווקי חו"ל

משרד המשפטים האמריקאי דורש: להאיץ תשלומי הפיצויים של BP

המשרד הבהיר לראש קרן התביעות, כי התפקיד שלו "אינו לשמור על הקרן של 20 מיליארד דולר ש-BP הקימה, או להשיב את הכסף ל-BP"

שירות כלכליסט 14:0205.02.11
משרד המשפטים האמריקאי שלח מכתב לאחראי על התביעות בעקבות דליפת הנפט בשנה שעברה במפרץ מקסיקו, ודחק בו ליישם שינויים שיובילו להאצת התהליך ולתשלום של יותר תביעות מהקרן בגובה 20 מיליארד דולר שהקימה חברת הנפט BP.

 

תומאס פרלי, שהוא בכיר במשרד המשפטים, הודיע לקנת'

פיינברג, שמונה לעמוד בראש קרן התביעות, כי התפקיד שלו "אינו לשמור על הקרן של 20 מיליארד דולר ש-BP הקימה, או להשיב את הכסף ל-BP."

 

עד כה שולמו 3.5 מיליארד דולר מהקרן. הסכום שיישאר לאחר יישוב התביעות יחזור לחברת הנפט. פרלי הסביר במכתב המתפרש על פני שלושה עמודים, כי חששותיו גוברים בהתחשב בכך שהקרן הוקמה לפני 9 חודשים.

 

"החברות במפרץ שנפגעו כתוצאה מהפיצוץ באסדת קידוח הנפט ודליפת הנפט צריכות להשקיע בעסקים שלהן ובשיווק עצמי כעת על מנת להימנע מהפסד הכנסות גם השנה וכדי להמשיך ולהחיות את המפרץ, משימה שהיא בעדיפות עליונה מבחינה לאומית", כתב פרלי. "זהו עניין דחוף".

 

לדבריו, פיינברג מפרש את הכללים באופן צר מדי, ויש לשלם על תביעות לא רק במקרים שבהם הנזק נגרם ישירות מהדליפה, אלא גם לקהילות שחוו "השפעות מחלחלות של הדליפה על הכלכלה כולה". פיינברג מונה לתפקיד לאחר שהתמודד בהצלחה בתביעות המורכבות ומעוררות המחלוקת שהגישו משפחות וניצולים מהתקפות הטרור ב-2001. אז שילם פיינברג את התביעות תוך כדי שמירה על כספי משלמי המיסים, לא כספים של תאגיד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x