$
שווקי חו"ל

אפולו וקבוצת משקיעים הציעו יותר מ-12 מיליארד דולר תמורת שרה לי

ההצעה קרובה יותר למחיר של 20 דולר למניה, אותו דורשים חברי הדירקטוריון של שרה לי, כך מסרו שלושה גורמים לבלומברג. אם אכן תירכש החברה תהיה זו הרכישה הממונפת הגדולה בענף המזון העולמי מזה עשור

בלומברג 10:4924.01.11

יצרנית המזון שרה לי קיבלה הצעת רכש מקבוצת משקיעים הכוללת את אפולו גלובל מנג'מנט, ביין קפיטל ו-TPG קפיטל. ההצעה גבוהה ממחיר המניה הנוכחי של החברה שעומד על 18.7 דולר, כך על פי שלושה מקורבים לנושא. שווי השוק של החברה עומד על 12 מיליארד דולר.

 

ההצעה קרובה יותר למחיר

של 20 דולר למניה, אותו דורשים חברי הדירקטוריון של שרה לי. במקביל חברת עיבוד הבשר הברזילאית JBS שוקלת להגיש הצעה משופרת במימון בלאקסטון. 

 

הדירקטוריון של שרה לי צפוי להיפגש ביום רביעי על מנת לבחון את ההצעות וכן הם צפויים לדון בשאלה האם למכור את חטיבת הקפה. שולי הרווח ותחזיות הצמיחה של חטיבת הקפה של שרה לי, ככל הנראה קרצו לאפולו, אומר ג'ון באומגרטר, אנליסט בחברת הייעוץ טלסי.

 

יש פה מותגים יציבים וטובים ותזרים מזומנים שופע," מסביר באומגרטר.

 

"יש פה הרבה יתרונות מבחינת חברת השקעות פרטית", הוסיף.

 

בדצמבר דחתה שרה לי הצעה של JBS בטענה שהיא נמוכה מדי. ההצעה העריכה את שווי החברה ב-11 מיליארד דולר. בראש שרה לי עומד בשלב זה מרסל סמיתס, המכהן כמנכ"ל זמני מאז פרישתה של ברנדה ברנס באוגוסט בעקבות מחלה.

 

רכישה ממונפת של שרה לי במחיר של 18.7 דולר למניה תהיה הגדולה ביותר בתעשיית המזון מזה עשור, במחיר זה שרה לי מוערכת בשווי הגבוה פי 10 מהרווח שלה לפני פחת הפחתות חד פעמיות, מיסים והוצאות מימון (EBITDA) ב-12 החודשים האחרונים.

 

אפולו שנוסדה לפני 20 שנה על ידי ליאון בלאק, מנהלת נכסים בשווי 58 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x