שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרסום ראשון: המדינה תפיץ היום 3.5%-5% ממניות לאומי

הזוכה במכרז שפרסם משרד האוצר יוכרז סמוך לשעה 10:00 בבוקר. במסגרת ההליך, התחייב החשב הכללי שלא למכור מניות נוספות של הבנק במהלך החודשיים הקרובים

רחלי בינדמן, שהם לוי ותומר זלצר 17:0118.01.11

אגף החשב הכללי במשרד האוצר פתח הערב (ג'), על פי הנחיית שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ובעקבות אישור ועדת המשנה לוועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, בהליך תחרותי למכירת 3.5% ממניות בנק לאומי באמצעות פניה לתשעה בנקיי השקעות זרים.

 

לזוכה תינתן אפשרות לרכוש 1.5% נוספים ממניות הבנק. לחלופין יוכלו המתמודדים להעמיד הצעה לרכישת 5% ממניות הבנק. הזוכה בהליך ייבחר מחר, סמוך לשעה 10:00 בבוקר. במסגרת ההליך, התחייב החשב הכללי שלא למכור מניות נוספות של הבנק במהלך החודשיים הקרובים.

נכון לנעילת המסחר היום בבורסה בתל אביב מחזיקה מדינת ישראל ב-11.46% ממניות בנק לאומי ששווין עומד על 3 מיליארד שקל.

 

שווי המניות שמדינת ישראל מעוניינת למכור (3.5%) עומד על 912.8 מיליון שקל, על פי מחיר הנעילה של מניית בנק לאומי בבורסה בתל אביב.

 

בין בנקי ההשקעות שצפויים להתעניין במרכז להפצת המניות אפשר למצוא את סיטיגרופ, דויטשה בנק ו-UBS, אך אף אחד מהם לא סיפק אישור רשמי להשתתפותו במכרז.

 

ועדת הכספים אישרה בשנה שעברה את מכירת יתרת מניות בנק לאומי שבידי המדינה, ללא גרעין שליטה.

 

המתווה למכירת מניות בנק לאומי שהוצע על ידי החשכ"ל כלל אפשרות למכירת מניות בנק לאומי בכמה פעימות.

 

לפי המתווה, שמתבצע בהליך תחרותי, המדינה פנתה בתום יום המסחר לכמה בתי השקעות בינלאומיים וגופים פיננסיים לצורך שיווק המניות למשקיעים בארץ ובחו"ל. 

 

בחודש ספטמבר אשתקד  מחק בג"ץ בהסכמת שני הצדדים את עתירתו של שלמה אליהו, בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בבנק לאומי (9.6%), שדרש לחייב את מדינת ישראל למכור לאלתר את יתרת אחזקותיה במניות בנק לאומי.

 

לאומי הציג ברבעון השלישי את הרווח הנקי הגבוה ביותר במערכת הבנקאית: 603 מיליון שקל, עלייה של כ-13% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x