• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": הראל תצטרף למגדל בהשקעה של 600 מיליון שקל בפרויקט הארגז בת"א

חברות הביטוח ירכשו 50% מהזכויות באחד משני מגדלי משרדים שייבנו במתחם, בהשקעה שצפויה להניב תשואה של 10% בשנה

גולן חזני ורחלי בינדמן 07:0118.01.11

לראשונה: חברות הביטוח משקיעות בפרויקט של קבוצת רכישה נדל"נית. חברת הראל מצטרפת למגדל ביטוח ברכישת אחד משני מגדלי פרויקט הארגז בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי כל חברת ביטוח תשקיע 300 מיליון שקל עבור 25% מהזכויות בפרויקט (לפי מחיר של 9,200 שקל למ"ר), כאשר ב־50% הנותרים תחזיק קבוצת רכישה שכוללת 30 פירמות רואי חשבון, עורכי דין וסוכנויות ביטוח. בנק הפועלים ילווה את הפרויקט.

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי תחזית חברות הביטוח, ההשקעה בפרויקט עתידה להניב להן תשואה שנתית של 10% לאחר השכרת שטחי המשרדים והמסחר. עלותו של פרויקט, הקרוי "בסר סנטר TLV" וממוקם ברחוב יגאל אלון, צפויה להסתכם ב־1.2 מיליארד שקל. מי שרכשה לאחרונה מחברת הארגז של חגי שלום את הבעלות על השטח עליו יוקם הפרויקט היא חברת הנדל"ן ב.ס.ר שבשליטת נחשון קיוויתי. בסר שילמה עבור הקרקע 400 מיליון שקל, והפרויקט עתיד לכלול שני מגדלים בשטח כולל של 200 אלף מ"ר (משרדים ומסחר). בניית הפרויקט צפויה להסתיים בעוד חמש שנים.

 

בינתיים שווקו המגדלים לבעלי מקצועות חופשיים - פירמות רואי חשבון, משרדי עורכי דין וסוכנויות ביטוח - לטובת שימוש עצמי.

 

בקרוב צפויה ב.ס.ר להוציא מכרז לבחירת הקבלן שייבצע את בניית הפרויקט. בעבר הקימה קבוצת בסר שורה של פרויקטים מסחריים כמו מגדלי בסר בר"ג, מגדל טויוטה ביגאל אלון בתל אביב, שלושה בנייני משרדים ברמת החייל בתל אביב ועוד.

יצויין כי זו איננה הפעם הראשונה שחטיבת ההשקעות בנדל"ן של מגדל והחטיבה המקבילה בהראל חוברות לקבוצת ב.ס.ר. מגדל הגישה את ההצעה לרכישת מתחם שרונה בשותפות עם ב.ס.ר, אולם ההצעה לא זכתה.

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x