$
בורסת ת"א

קרן אוריגו דורשת פירעון מיידי של חובות התכוף

קרן המנוף, שניהלה בעבר מגעים לרכישת אחזקות בהתכוף, דורשת לממש אשראי של 45 מיליון שקל שנתנה לחברה שנמצאת בהקפאת הליכים

שניר הנדלר 07:4017.01.11

קרן המנוף אוריגו, אשר העמידה אשראי ליצרנית כלי הרכב התכוף לפני כשנה, מבקשת מנאמן החברה שבהקפאת הליכים להעמיד את החוב לפירעון מיידי.

 

נכון ל־26 בדצמבר, מועד הוצאת צו הקפאת ההליכים ל התכוף, חבה יצרנית הרכבים הממוגנים ומתדלקות המטוסים 45.4 מיליון שקל לאוריגו.

 

רק לפני חודשים אחדים, בטרם הוקפאו ההליכים נגד התכוף, ניהלה קרן המנוף מגעים להשתלטות על החברה שנקלעה לקשיים, ושקלה להגיש הצעה משותפת לרכישתה עם איש העסקים בועז וייזר, אך לבסוף חזרה בה מכוונה זו.

 

בסוף דצמבר אישר בית המשפט המחוזי בנצרת את בקשתם של הבנקים דיסקונט ואגוד למתן צו הקפאת הליכים נגד החברה, ומינה את רו"ח עליזה שרון לנאמן התכוף בתקופת ההקפאה שתפקידה לפעול לגיבוש הסדר נושים. לאחר מינויה פרסמה שרון הזמנה למשקיעים פוטנציאליים להציע הצעות להשקעה בחברה.

 

בשבוע שעבר תם המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת התכוף. לנאמן החברה הוגשו הצעות מוויזר, מחברת כור מתכת ומקרן KCPS (בנפרד).

 

אוריגו, שכבר ניהלה מגעים לרכישת התכוף לפני שזו נכנסה להקפאת הליכים, לא הגישה הצעה מחודשת, וכעת היא מבקשת לממש את ההלוואה שנתנה להתכוף ולהעמיד את החוב לפירעון מיידי בשל מצבה של החברה, בתוספת הוצאות משפטיות, הפרשי הצמדה וריבית פיגורים.

 

התכוף נקלעה למשבר ביוני 2010, כאשר משטרת פרו ביטלה חוזה לאספקת כלי רכב ממוגנים בהיקף של 42 מיליון שקל, בטענה שהחברה לא עמדה בתנאי ההסכם, וחילטה ערבויות של 5 מיליון דולר שהועמדו לטובת העסקה.

 

בסוף ספטמבר 2010 נותרו בקופת התכוף 300 אלף שקל בלבד, בעוד שהתחייבויותיה לבנקים, למחזיקי איגרות החוב ולקרן אוריגו הסתכמו בכ־150 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x