שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רוזבאד השלימה גיוס של 50.8 מיליון שקל בהנפקת זכויות

מדו"חות הרבעון השלישי עולה כי חברת הנדל"ן העריכה שתגייס סכום גבוה יותר - כ-60 מיליון שקל

ענת ציפקין 23:4115.01.11

חברת הנדל"ן רוזבאד, הנמצאת בשליטתם של דודי ויסמן ושרגא בירן, השלימה בשבוע שחלף גיוס של 50.8 מיליון שקל בהנפקת זכויות בה השתתפו 84% מבעלי המניות של החברה.

 

מדו"חות הרבעון השלישי עולה כי רוזבאד העריכה שתגייס סכום גבוה יותר - כ-60 מיליון שקל. כפי הנראה צפויה החברה, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה ורומניה, להשתמש בסכום שגויס לפירעון חלק מהתחייבויותיה, המסתכמות בסוף הרבעון השלישי בכמיליארד שקל, כמו גם לעיבוי הונה העצמי שהסתכם בסוף רבעון זה ב-27.8 מיליון שקל בלבד.

 

רוזבאד נמצאת בתקופה לא פשוטה. מדו"חותיה לרבעון השלישי עולה כי עליה להחזיר בשנה הקרובה 67 מיליון שקל לתאגידים בנקאיים ולבעלי איגרות החוב. את הרבעון השלישי של השנה החולפת סיכמה בהפסד של 14.7 מיליון שקל המיוחסים לבעלי המניות שלה, כשלקופתה זרמו הכנסות משכירות בהיקף של 27 מיליון שקל בלבד.

 

את 2009 כולה סיכמה החברה בהפסד של 54 מיליון שקל. בקופתה של רוזבאד, הנסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של 8 מיליון שקל, מונחים 21 מיליון שקל.

 

החברה נפגעה בשנתיים האחרונות מהמשבר בשוק הנדל"ן במדינות בהן היא פועלת, מה שאילץ אותה לרשום ירידה 32 מיליון שקל בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה שלה בתשעת החודשים הראשונים של 2010. בעקבות זאת נחלצו בעלי השליטה בחברה בירן וויסמן לעזרתה והזרימו בשנה החולפת אל קופתה הלוואות בהיקף מצטבר של 74 מיליון שקל.

 

ויסמן מכהן בחברה כדירקטור. יו"ר רוזבאד הוא בועז בירן.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x