$
המלצות ואזהרות

מה עושים עם אורמת? בכלל פיננסים אומרים לקנות, בדש ברוקראז' ממליצים למכור

אתמול כתב יובל בן זאב כי "אורמת חזרה להיות השקעה אטרקטיבית ביותר", בדש טוענים כי המניה נסחרת במחיר מלא

מישל אודי 13:1512.01.11

יממה לאחר שכלל פיננסים פירסמו המלצת "קנייה" למניית אורמת, טוענים היום (ד') בדש ברוקראז' שיש למכור את המניות ולרכוש את מניות חברת הבת אורמת טכנולוגיותהנסחרת בחו"ל.

 

"אורמת טכנולוגיות נהנית למעשה משני עולמות: מצד אחד לחברה תזרים יציב וידוע מראש מהפורטפוליו הקיים במגזר החשמל. אנו מעריכים כי פורטפוליו זה לבדו, ללא כניסה של פרויקטים חדשים שווה כ-26 דולר למניה, 14% פחות משווי השוק של אורמת טכנולוגיות" אומר היום האנליסט אמיר פוסטר מדש ברוקראז'. לדבריו, שוויה של אורמת טכנולוגיות המתקבל ממודל הערכת השווי שלנו עומד על 36 דולר למניה, פרמיה של 20% מעל מחיר השוק.

 

"לאור הפערים הגבוהים במחירי היעד בין האם לחברה הבת, אנו ממליצים על אסטרטגיה של רכישת אורמת טכנולוגיות ומכירת אורמת תעשיות. שתי נקודות נוספות התומכות באסטרטגיה זו: הראשונה – המודל הסחיר מציג את רמות הפרמיה הגבוהות ביותר בשנה האחרונה בהן נסחרת מניית אורמת תעשיות; השנייה – על פי פרסום היום ב"ידיעות אחרונות", הייתה אמורה להיסגר עסקה בין חברת גזית לגרנית הכרמל לפיה אמורה גרנית הכרמל הייתה לרכוש את החזקותיה של גזית (15.2%) באורמת תעשיות וסביר להניח כי זו אחת הסיבות לעליות האחרונות במניית אורמת תעשיות. אנו מניחים שאם לא תתבצע עסקה בתקופה הקרובה, המנייה תכנס לתקופת דשדוש ולכן אנו מוצאים עדיפות ברורה להשקעה בחברת הבת".

 

אתמול כתב מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים יובל בן זאב כי "כעת בפתח שנת 2011 החברה חוזרת להיות השקעה אטרקטיבית ביותר ואנו מעלים את המלצתנו לקניה במחיר יעד של 38 שקל". בן זאב כתב כי "אורמת ערוכה לניצול פוטנציאל הצמיחה המשמעותי העומד בפניה. החברה יצרה לעצמה תשתית לצמיחה עתידית, הן בצבר הפרויקטים בביצוע, הן ביכולות המימון המרשימות והן בפעילות אקספלורציה לפיתוח מאגרים גיאותרמיים לעתיד. עד לסוף 2013 יגדל כושר ייצור החשמל של החברה בכ-35%".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x