שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי ל"כלכליסט": קומברס תפטר 800 עובדים ממרכז הפיתוח בישראל

הפיטורים צפויים להתחיל בחודש הבא ולכלול את רוב צוות הפיתוח של חטיבת התאים הקוליים. מצבת העובדים תקוצץ בכ־23%

ניר צליק 07:0206.01.11

הנהלת קומברס מגבשת כיום תוכנית עבודה חדשה, שצפויה לכלול פיטורים של כ־23% מעובדי החברה. ל"כלכליסט" נודע כי עיקר הפיטורים יתבצעו בישראל, והיקפם יהיה כ־800 מעובדי מרכז הפיתוח ברמת החייל. עם זאת, המספר המדויק ייקבע רק בחודש הבא, לאחר השלמת תוכניות העבודה והגשתן למנכ"ל ולדירקטוריון.

 

לפני שלושה חודשים השלימה קומברס גל פיטורים ראשון, בהיקף של 400 איש (200 מתוכם בישראל). לאחר הפיטורים נותרו בחברה כ־3,500 עובדים, מחציתם בישראל. קומברס הצהירה על תוכנית ארגון מחדש בת שני שלבים, כאשר החברה הגישה לאחרונה דיווח לרשות ניירות ערך האמריקאית שבו נכתב כי השלב השני של התוכנית יוצא אל הדרך.

 

לפי ההערכות באותה תקופה, מספר המפוטרים בשלב השני אמור היה להיות זהה לזה שבשלב הראשון, שבמסגרתו קיצצה החברה 45 מיליון דולר מהוצאות התפעול.

 

 

אלא של"כלכליסט" נודע כי גל הפיטורים השני צפוי כאמור להיות עמוק וכואב הרבה יותר, ואמור לכלול כמחצית מעובדי החברה בישראל.

 

במסגרת הפיטורים תחתוך החברה את רוב צוות הפיתוח של החטיבה לשירותי ערך מוסף (VAS), שכוללת את מוצר הדגל לשעבר - התאים הקוליים - שגם כך נמצא בירידה בשנים האחרונות. בנוסף, החברה צפויה לחתוך חלק נכבד מצוות הפיתוח של מוצר הבילינג שלה בישראל.

 

קומברס מורכבת היום משלוש חטיבות עיקריות: חטיבת הבילינג וניהול הלקוחות, חטיבת שירותי הערך המוסף וחטיבת תקשורת ה־IP. המבנה של החברה כיום הוא רוחבי (מטריציוני), כאשר אנשי המכירות שלה מציעים ללקוח את כל סל המוצרים (בילינג, תאים קוליים ועוד).

 

במסגרת השינוי הארגוני שיתחולל על רקע הפיטורים הקרובים תשוב החברה למבנה פונקציונלי, שאפיין אותה בעבר, הבנוי סביב מוצרים ספציפיים. כלומר, לאחר השינוי כל איש מכירות יציע ללקוח רק את המוצר שהחטיבה שלו מייצרת.

 

עד כה הוציאה החברה כ־550 עד 600 מיליון דולר במסגרת עריכתם המחודשת של הדו"חות הכספיים שנמצאו לקויים בגין אותה פרשה.  לאחרונה הצהירה החברה כי היא נמצאת בקשיים תזרימיים, וכי תיקלע לחוסר של 25–50 מיליון דולר בסוף 2011.  

מה דעתך על מניית ורינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בימים אלה מנהלת קומברס מגעים למכירתה באמצעות שירותיו של גולדמן זאקס על רקע הידלדלות קופת המזומנים שלה. במקביל, ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה עורכים ראשי החברה רוד שואו ברחבי ארצות הברית במטרה למכור עשירית מאחזקותיה בחברה־הבת ורינט.

 

ענף ההייטק הישראלי נמצא לאחרונה במומנטום חיובי שבא לידי ביטוי בעליית המשכורת החודשית הממוצעת של העובדים בענף ל־20 אלף שקל. שליחתם של 800 עובדים לתעשייה עשויה להשפיע על התחום, וקליטתם מחדש בענף עשויה לארוך זמן מה.

 

מקומברס נמסר כי החברה נמצאת בשלבים הסופיים של גיבוש תוכניותיה לביצוע הפעימה השנייה, שעליה הודיעה לרשות ני"ע האמריקאית, ולכן אין מקום להערכות או השערות בשלב זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x