$
בורסת ת"א

אלדן טק: "ההסדר המוצע - תכתיב שאיום בצדו"

דירקטוריון החברה: מימוש הנכסים במחיר הנמוך משוויים ההוגן עלול לסכן את החזר החוב של רילון

ענת ציפקין 07:2904.01.11

דירקטוריון אלדן טקהחליט פה אחד שלא לקבל את הצעתם של מחזיקי האג"ח לפרוס את תשלומי הקרן והריבית לארבעה תשלומים החל מ־2012, ולהעביר בתמורה 90% ממניות החברה לידיהם, מה שיותיר בידי בעל השליטה יוסף בודנשטיין 5.7% בלבד מהחברה. באלדן טק הגדירו את ההצעה של בעלי האג"ח כ"תכתיב שאיום בצדו", והביעו את מחאתם על אופן ניהול המו"מ עמם, "המאופיין בחוסר סבלנות והקשבה, איומי פירוק חוזרים ונשנים, אולטימטומים הנשלפים בקלילות ואיומים עקיפים בתביעות נגד דירקטוריים אם לא יעשו את הדבר הנכון".

מה דעתך על מניית טקטונה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בדיווח לבורסה אתמול ציין הדירקטוריון כי הוא מאמין שהחברה תוכל לממש את נכסיה בשוויים ההוגן באופן שיביא לפרעון מלוא החוב למחזיקי האג"ח, ולשם כך היא מבקשת לנהל עמם "מו"מ ענייני, רצוף ובתום לב על הסדר הוגן שיאזן בין כל האינטרסים של בעלי העניין בחברה". מחזיקי האג"ח עשויים בתגובה להעמיד כעת את האג"ח לפירעון מיידי.

 

דירקטוריון החברה נימק את סירובו לשעבד לטובת בעלי האג"ח את מניות רילון, בכך שמימושם תחת לחץ של הנכסים שמחזיקה רילון בבולגריה ובגיאורגיה, בשווי של 145 מיליון שקל, יהיה נמוך משמעותית משוויים ההוגן ויביא להשמדת ערך משמעותית עד כדי חשש להחזר החוב של רילון".

 

בודנשטיין עצמו, המכהן כמנכ"ל רילון ויו"ר דירקטוריון אלדן טק, הודיע כי אם דרישתם של בעלי האג"ח תתקבל לא יהיה ביכולתו להמשיך לכהן בתפקידי ניהול כלשהם בחברה וברילון.

 

לטענת דירקטוריון החברה, קבלת דרישתם של בעלי האג"ח עלולה להותיר את החברה ללא בעל שליטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x