$
בורסת ת"א

פרסום ראשון - גב ים: מכרנו את הקרקע בבאר-טוביה לצד ג', לעיסקת המכירה של שיכון ובינוי אין תוקף משפטי

מאבק משפטי מתפתח בין גב ים שבשליטת נוחי דנקנר לשיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון. תגובת שיכון ובינוי טרם התקבלה

גולן חזני 12:0102.01.11

מאבק מתפתח בין גב יםשבשליטת נוחי דנקנר לשיכון ובינוישבשליטת שרי אריסון.

 

הבוקר דיווחה שיכון ובינוי על מכירת אופציה שיש לה לרכישת הקרקע בבאר-טוביה, המיועדת להקמת תחנת כוח, לקבוצה בראשות משה טרי  מוטי פרידמן ואברהם נניקשוילי.

 

גב ים דיווחה לבורסה כי היא סבורה כי ישנה הפרה יסודית של ההסכם ביניהן מצד אי.פי.אם החברה הבת של שיכון ובינוי שמכרה את האופציה, וכי אין תוקף להודעת שיכון ובינוי לגבי המכירה.

 

גב ים וישפרו, שתיהן מקבוצת אידיבי המחזיקות בקרקע במשותף, מכרו את האחזקה ב-130 מיליון שקל לצד שלישי שאיננו מתכוון להקים במקום תחנת כח אלא שטחי אחסון.

 

לגב ים הוצגה חוות דעת של ד"ר אבי ברזילי לפיה פרוייקט תחנת הכח הינו מסוכן, ולכן קיבלה אי.די.בי את ההחלטה למכור את הקרקע, לטענתה, מתוך דאגה לשלום תושבי האזור.

 

ההודעה של גב ים התקבלה בקורת רוח על ידי תושבי האזור שהתנגדו להקמתה של תחנת הכח. תגובת שיכון ובינוי טרם התקבלה.

 

האופציה היתה אמורה לפקוע ב-31 בדצמבר, אולם אי.די.בי טוענת כי האופציה הוקנתה לשיכון ובינוי בלבד וזו לא יכולה למכור אותה, כך שההסכם ביניהן שבו מכרה גב ים וישפרו אופציה לשיכון ובינוי לרכישת הקרקע, מבוטל.

 

רפי ביסקר יו"ר נכסים ובניין ועופר קוטלר מנכ"ל שיכון ובינוי החליטו לנסות ולפתור בימים הקרובים את הקונפליקט בין שתי החברות בנוגע לקרקע בבאר-טוביה, כדי שלא להגיע להליכים משפטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x