$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - אביגדור קלנר מצטרף לקרב על התכוף: הגיש הצעה לרכישת השליטה בחברה

קלנר הגיש את הצעת הרכישה באמצעות קרן ארקו שבשליטתו; בעקבות בקשת הנושים הוציא היום ביהמ"ש צו הקפאת הליכים לחברה

רחלי בינדמן 20:0226.12.10

איש העסקים  אביגדור קלנר הגיש הצעה לרכישת השליטה ביצרנית כלי הרכב הייעודיים, התכוף, כך נודע ל"כלכליסט". קלנר הגיש את ההצעה באמצעות קרן ארקו שבשליטתו.

 

קלנר מצטרף לשני מציעים נוספים שהגישו בקשה לרכישת השליטה בחברה: קרן המנוף אוריגו שבניהולו של גבי טרבלסי בשיתוף עם קבוצת וייזר של בעז וייזר, וכן כור מתכות שבשליטת פיני אוסלרנה.

 

התכוף נקלעה באחרונה לקשיים תזרימיים עם חובות של 140 מיליון שקל. הבנקים המממנים שלה, דיסקונט ואגוד, לקחו את מושכות הניהול מהבעלים דוד אורון (76%) ומינו את רו"ח עליזה שרון לקיים מו"מ עם משקיעים פוטנציאלים שירכשו את השליטה בחברה ויסייעו להמשך קיומה.

 

בית המשפט אישר היום מתן צו להקפאת הליכים בחברה בעקבות בקשה שהגישו בשבוע שעבר אגוד ודיסקונט

 

עובדי המפעל של החברה בנצרת, העוסק בייצור כלי רכב ממוגנים, כבאיות ורכבי תדלוק, סגרו בשבוע שעבר את שעריו במחאה על כך שלא קיבלו שכר זה חודש וחצי, בצד הפסקת ההפרשות לפנסיה במשך חצי שנה.

 

חברת התכוף מסרה בתגובה לצו הקפאת ההליכים שניתן: "מדובר בבקשה חסרת כל היגיון, כיוון שלבנקים הוצגה תוכנית הבראה לחברה, שכוללת הכנסת משקיע שהתחייב להזרים לחברה את הכספים הדרושים להמשך פעילותה. זאת, לאחר שבשבוע האחרון הסכימו בעלי השליטה להצעות הבנקים הכוללות פתרונות המבוססים על משקיעים שהביאו הבנקים, למרות שבעלי השליטה הציעו פתרונות טובים יותר לחברה ולעובדיה. התוכנית, כאמור, הוצגה לבנקים ונדחתה מסיבות שאינן ברורות, ואף מעוררות שאלות קשות על התהליך. החברה ובעל השליטה צפויים להתנגד לבקשה להקפאת הליכים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x