$
בורסת ת"א

הציבור מגדיל את הסיכון: שיא גיוסים לקרנות המנייתיות - 206 מיליון שקל בשבוע שעבר

למרות זאת תעשיית הקרנות סיימה את השבוע עם פדיונות של כ-400 מיליון שקל. מבית ההשקעות מיטב נמסר: "התנועה הערה בקרנות כוללת, ככל הנראה, גם מהלכים שנובעים משיקולי מיסוי"

שהם לוי 12:4026.12.10

הציבור הישראלי מגדיל את אפיקי הסיכון לקראת תום 2010. על פי נתונים שאסף בית ההשקעות מיטב, נרשמו פדיונות ניכרים בקרנות האג"ח ללא מניות, על רקע הסטת כספים לקרנות אג"ח עם חשיפה מנייתית: קרנות הנאמנות המסורתיות רשמו פדיונות של כ-350 מיליון שקל, קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד עמד

בראש הפודות עם 450 מיליון שקל.

 

במהלך השבוע החולף נמשכו הפדיונות גם בקרנות אג"ח חברות וכללי עם 110 מיליון שקל ובקרנות אגד חוץ עם 60 מיליון שקל.

 

מנגד, גיוסים משמעותיים לקרנות המנייתיות לאחר שבירת שיא גיוסים שבועי נוסף לשנת 2010 - 206 מיליון שקל. כמו כן, הקרנות השקליות הצליחו לרשום גיוסים של 120 מיליון שקל. 

 

תעשיית הקרנות סיימה את השבוע עם פדיונות של כ-400 מיליון שקל. עוד הוסיפו במיטב שהתנועה הערה בקרנות כוללת, ככל הנראה, גם מהלכים שנובעים משיקולי מיסוי.

 

למגמת הפדיונות תרמו גם קרנות אג"ח חברות וכללי, הקטר של תעשיית הקרנות, 110 מיליון שקל.

 

באפיק הממשלתי נרשמה מגמה מעורבת: פדיונות כבדים בקרנות אג"ח מדינה כללי וצמוד מדד (450 מיליון שקל), או הפדיון השבועי הגבוה ביותר בכל 2010. מנגד, הקרנות השקליות גיוס נאה נוסף של כ-120 מיליון שקל.

 

הקרנות הכספיות סיכמו עם פדיון שבועי קל של כ-50 מיליון שקל, שלא מסביר ממש את התחרות הרוגשת מאחורי הקלעים של תעשיית הקרנות הכספיות בימים אלו, לאחר העלאת דמי-הניהול על ידי פסגות.

 

קרנות אגד חוץ , בהתאם להמשך מגמת עליית התשואות באג"ח ממשלת ארה"ב, סובלות משבוע נוסף של פדיונות - 60 מיליון שקל.

 

קרנות ממונפות ואסטרטגיה במומנטום חיובי לאחר גיוס שבועי של כ-20 מיליון שקל, אשר מצטבר לגיוס ל-90 מיליון שקל מראשית החודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x