$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": קרן המנוף אוריגו וקבוצת וויזר הגישו הצעה לרכישת השליטה בהתכוף

ל"כלכליסט" נודע כי הוגשה הצעת רכישה במסגרתה יזרימו המשקיעים לחברה, אשר נמצאת בקשיים, 25 מיליון שקל בתמורה ל-80% ממנה

רחלי בינדמן 20:5713.12.10
קרן המנוף אוריגו, בשיתוף עם קבוצת וויזר, המנהלת מספר מפעלים בארץ העוסקים בתחום הרכבות, הגישה הצעה לרכישת השליטה ביצרנית כלי הרכב הציבורית התכוף שנקלעה לקשיים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

ההגשה הונחה היום (ב') על שולחנה של רו"ח עליזה שרון, מי שמונתה מטעם בנק איגוד ובנק דיסקונט, המממנים את התכוף, לנהל את המו"מ למכירת השליטה בחברה שנשלטת היום על ידי דוד אורון.

 

קבוצת וויזר ואוריגו מציעות להזרים לחברה 25 מיליון שקל, וזאת בתנאי שהבנקים המממנים יסכימו להזרים לתוך החברה 9 מיליון שקל כשאת יתרת החוב, בהיקף של 92 מיליון שקל, הבנקים ידרשו לפרוס. בתמורה להזרמת 25 מיליון השקל יזכו המשקיעים לקבל 80% מהחברה, 10% נוספים יקבלו הבנקים והציבור ישאר עם 6%. ההצעה שהוגשה לרו"ח שרון תקפה ל-48 שעות ויודגש כי היא אינה כוללת כל התייחסות למחזיקי האג"ח של התכוף, להם חייבת החברה כ-30 מיליון שקל.

 

נכון לסוף ספטמבר היו בקופתה של התכוף 300 אלף שקל בלבד, בעוד שעד לסוף השנה עליה לפרוע התחייבויות לבנקים, למחזיקי האג"ח ולקרן אוריגו בהיקף של 14.3 מיליון שקל (מתוך התחייבויות כוללת של 148 מיליון שקל לאותם גורמים). לדוחותיה צורפה הערת "עסק חי".

 

עקב מצוקת האשראי עיכבה התכוף תשלומים לספקים ולעובדים ולא עמדה בתשלום הריבית למחזיקי האג"ח בהיקף של מיליון שקל שחל בסוף נובמבר. מחזיקי האג"ח שלטובתם לא רשומים שעבודים קיימו ביום רביעי האחרון אסיפה בה חזרו נציגי החברה על התחייבותם לפרוע את תשלום הריבית האמור עד לסוף השנה. למרות זאת, החליטו המחזיקים להצביע על כינוסה של אסיפה נוספת שעל סדר יומה העמדת האג"ח לפרעון מיידי. ההחלטה צפויה להתקבל עד ליום שני הקרוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x