$
בורסת ת"א

זרח בלי זרח? שותפות זרח תאבד את רישיון "זרח" עד סוף החודש

תחת רישיון זרח מרוכזת למעשה כמעט כל פעילות השותפות - לרבות כל תגליות הנפט שביצעה עד כה. השותפות מתכוונת לערער על ההחלטה לבית המשפט

גיל קליאן 09:3806.12.10

זרח בלי זרח? שותפות חיפושי הנפט זרח דיווחה אמש (א') לבורסה בתל אביב, כי לאחר שדיווחה כי בכוונתה להגיש בקשה לממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות להארכת תוקף רישיון החיפושים "זרח" - נמסר לה בשיחה טלפונית כי אין בכוונת המשרד להיענות לבקשה.

מה דעתך על מניית פטרוטקס יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כעת תוקף הרישיון שבידי השותפות הוא עד סוף החודש הנוכחי. לאחר מכן צפוי לעבור הרישיון בחזרה לידי המדינה.

 

זרח דיווחה כי "השותפות תמתין לקבלת תשובה רשמית של הממונה בענין זה וככל שיתברר כי ההחלטה הנ"ל היא ההחלטה הסופית בבקשת השותפות, השותפות תבחן עם יועציה המשפטיים את הצעדים המשפטיים הדרושים לשמירת זכויותיה, לרבות האפשרות של הגשת עתירה לבית המשפט המוסמך".

 

תחת רישיון זרח מרוכזת למעשה כמעט כל פעילות השותפות - לרבות כל תגליות הנפט שביצעה עד כה.

 

הבוקר הבהירה השותפות כי "עמדת השותפות הינה כי בכל אחד מהקידוחים שנעשו בשטח הרישיון, קרי "אמונה 1", "צוק תמרור 3" ו-"צוק תמרור 4", הגיע השותפות ל"תגלית" על פי חוק הנפט ובהתאם לכך היא זכאית לקבל בשטח "חזקה" על פי חוק הנפט או לכל הפחות כי הרישיון יוארך לתקופה נוספת. כאמור בדיווחים קודמים, השותפות אף מפיקה ומוכרת נפט מקידוח "צוק תמרור 3" לבית זיקוק. לאור זאת, בכוונת השותפות להיאבק על זכויותיה כי התגליות כאמור יוכרו על ידי הממונה על ענייני הנפט על פי חוק הנפט, ולשם כך היא בוחנת עם יועציה המשפטיים את הצעדים המשפטיים הדרושים לשמירת זכויותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x