שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

פועלים סהר: "ספק אם תוכנית הרכישות של טבע היא תרופה לתרדמת המניה"

"הסחירות הגבוהה מאוד במניה צפויה להקשות על אפקטיביות תוכנית הרכישות של החברה; סדרת הרכישות של החברה בעשור האחרון יצרה חיסרון לגודל בכל הקשור להשקעה במניית טבע", אומר יואב בורגן, מנהל מחלקת המחקר בפועלים סהר

שהם לוי 10:2801.12.10
טבע דיווחה היום, כי דירקטוריון החברה אישר רכישה של מניותיה (מניות או ADRs - תעודות פיקדון אמריקניות), ידיה או חברת שלה, במהלך שנים-עשר החודשים הקרובים, בשווי כולל של עד 1 מיליארד דולר.

 

"אכן, מדובר בצעד מבורך, אך אנו בספק אם תוכנית ה-Buyback היא אכן בגדר תרופה אפקטיבית לתרדמת הנוכחית שבה מצויה מניית טבע", אומר היום יואב בורגן, מנהל מחלקת המחקר בפועלים סהר.  

 

"היתרון לגודל שממנו נהנית כל כך טבע כחברה, בזכות סדרה ארוכה ומוצלחת מאוד של רכישות במהלך העשורים האחרונים וניהול מופתי באופן מעורר קנאה, יצר למעשה מעין חיסרון לגודל בכל הקשור להשקעה במניית טבע: עם שווי שוק ברמת ה-45 מיליארד דולר, וכחברה מספר 12 בגודלה בבורסת נאסד"ק. אין הרבה קטליזאטורים אשר מסוגלים להניע את המניה כלפי מעלה באופן משמעותי, לעומת ריבוי הקטליזאטורים הפוטנציאליים השליליים שבכוחם להוריד את מניית טבע ממרומי שווי השוק הנוכחי שלה", מסביר בורגן.

 

"סחירות גבוהה מאוד צפויה להקשות על אפקטיביות ה-Buyback. בשלושת החודשים האחרונים, מחזור המסחר היומי הממוצע של מניית טבע בנאסד"ק עמד על כ-300 מיליון דולר", מסבירים בפועלים סהר.  

 

"עם מכפיל רווח נקי חזוי של 11 בלבד לשנה הנוכחית, 9.5 לשנה הבאה ו-8.5 ל-2012, אנו סבורים כי אין ממש מקום למחלוקת על כך שמניית טבע היא זולה. השאלה היא האם זה מספיק - לצערנו, אנו בספק", כותב בורגן הבוקר.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x