$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט": רוזטה גרין רוצה לגייס 27.5 מיליון שקל כדי להאיץ את תוכניות הפיתוח

החברה שעיקר פעילותה נוגעת למחקר ופיתוח של זני אצות לייצור ביודיזל, מעוניינת לעשות שימוש בכספים המגויסים למחקרים שייעודם השבחת סיבי כותנה וטעם העגבניה

שהם לוי 08:4829.11.10

רוזטה גרין, חברת בת של רוזטה ג'נומיקסבדרך לעלות על המסך של הבורסה בתל אביב ומעוניינת לגייס 27.5 מיליון שקל. כוונות ההנפקה של החברה נחשפו לראשונה ב"כלכליסט".

 

מאז תחילת שנת 2007 הסתכמו הוצאות המחקר והפיתוח של החברה ב-4.7 מיליון שקל, בכל שנות פעילותה של החברה לא נזקפו לה להכנסות ומתוקף כך לא סיימה אף שנה כספים ברווח נקי לבעלי מניותיה.

 

עד לסוף שנת 2009 עיקר המחקר והפיתוח של החברה התמקד בפיתוח זני אצות לייצור ביודיזל ובהתאם לכך עיקר התקציב של החברה הושפע מתחום זה. החל מחודש ספטמבר 2009 הוסיפה החברה פרויקטים חדשים בתחום הצמחים והחקלאות.

 

החברה מציינת כי אחרי הנפקתה היא צפויה להקצות רק 20% מכספי המחקר והפיתוח לפיתוח מיקרו אצות לייצור ביודיזל, זאת בהשוואה ל-90% מכספי המחקר והפיתוח שהושקעו בתחום לפני פרסום התשקיף.

 

החברה מתכוונת להקצות את כספי ההנפקה בעיקר למחקרים הנוגעים לפיתוח עמידות צמחים בפני עקות סביבתית. החברה מסבירה בתשקיף כי לחלקאים ברחבי העולם נגרמים נזקים גדולים בעקבות בצורת ברחבי העולם, אלה נאמדים בכ-13 מיליארד דולר בשנה. רוזטה גרין מעריכה כי פוטנציאל התמלוגים שתוכל לקבל מהתחום נאמד בתום תקופת הפיתוח במיליוני דולרים בשנה.

 

תחום נוסף שאליו מייעדת החברה כ-2.4 מיליון שקל מכספי ההנפקה הינו למחקר הנוגע להגברת ניצול דשנים. החברה תחפש דרכים לשיפור ניצול קליטת הדשנים בצמחים. תחום זה עשוי להביא לחיסכון של כמיליארד דולר בתירס בלבד. גם כאן אומדת החברה את פוטנציאל התמלוגים במיליוני דולרים בשנה.

 

עוד מציינת כי חברות הזרעים הגדולות בעולם לוטשות עיניים לתחום זה והיא רואה אותן כמשתפות פעולה פוטנציאליות.

 

כספים נוספים, ומשמעותיים פחות, מייעדת ההחברה למחקר שיעסוק (בנפרד) בהשבחת סיבי כותנה, שיפור והשבחת איכות וטעם העגבניה ופיתוח צמחים לייצר אתנול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x