$
בורסת ת"א

רוזטה גרין רוצה לגייס 37 מיליון שקל בבורסה

ל"כלכליסט" נודע כי החברה שמתמחה בהשבחה גנטית של יבולים חקלאיים, מתכננת להנפיק לפי שווי של 75 מיליון שקל

רחלי בינדמן 07:0116.11.10

חברת רוזטה גרין, החברה־הבת של רוזטה ג'נומיקס (Rosetta Genomics) הנסחרת בבורסת נאסד"ק, שוקלת הנפקה בבורסה בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". המהלך מתבצע לאחר שהחברה־האם, רוזטה ג'נומיקס, שמתמחה בפענוח של רצפים גנטיים לבידוד מחלות לצרכים רפואיים, פיצלה מתוכה את רוזטה גרין (שהחלה כחטיבה בתוך החברה־האם), המתמחה בשימוש בחומר הגנטי להשבחת יבולים חקלאיים.

 

רוזטה גרין שמה דגש על השבחת יבולים למקורות אנרגיה אלטרנטיביים כגון אצות, וצמחים מדבריים ועמידים כגון הקיקיון והג'נטרופה. כך למשל החברה מנסה להשביח אצות המנפיקות שמן שיכול לשמש כדלק, כך שכל אצה תייצר שמן רב יותר. המספרים שעליהם מדברים ברוזטה גרין לגיוס הפוטנציאלי נעים סביב שווי חברה של 75 מיליון שקל לגיוס של כ־37 מיליון שקל. רוזטה גרין החלה כחטיבה ברוזטה ג'נומיקס שהעניקה לה את המימון הראשון לפעילותה, בהיקף של מאות אלפי דולרים. בהמשך זכתה רוזטה גרין להשקעות נוספות בהיקף של 2 מיליון דולר ממקורות חיצוניים, בעיקר גורמים הקשורים לתחום האנרגיה הירוקה. בין המשקיעים ניתן למנות את יואב שלוש, ברברה גולדמן והמדען הראשי.

 

רוזטה ג'נומיקס השלימה הנפקה ראשונה בבורסת נאסד"ק בפברואר 2007 במחיר של 7 דולרים למניה ולפי שווי חברה של 79 מיליון דולר אחרי הכסף. מאז הצליחה בעיקר לשרוף מזומנים ועדין אינה מייצרת הכנסות משמעותיות מאחר שהיא נמצאת בשלב הפיתוח. רוזטה ג'נומיקס נסחרת כעת במחיר של 1.25 דולר בלבד למניה המשקף שווי חברה של כ־21 מיליון דולר. מייסד החברה שבה מועסקים שבעה עובדים הוא אמיר אבניאל. ברוזטה גרין סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x