$
בורסת ת"א

מי צריך ממונה? הזכויות של רישיון "שרית" יעברו מלפידות לספן

עסקת המכירה עבור 10% משרית, שהופסקה בגין הוראת הממונה על הנפט לעצירת עסקאות ברישיונות, חודשה במתווה חדש, אך השותפיות מזהירות : "יתכן ולא יינתן אישור הממונה גם למתווה שתואר"

מישל אודי 12:1214.10.10

העברת הבעלות של 10% מרישיון חיפושי הנפט "שרית" מתעכבת ובספן העלו רעיון יצירתי: במקום לרכוש את הבעלות – כפי שהממונה על הנפט אוסר לפי שעה – הם פשוט יקבלו את כל הזכויות והחובות בלי אישור העברה כמקובל.

 

בספטמבר הודיעה ספן (אחרי זינוק של 200% במניה) על רכישת 10% משרית, קידוח אלכסוני עמוק הממוקם באשדוד, מידי משה אהרון הרשברג תמורת 1.67 מיליון שקל ו-750 אלף אופציות עמוק בכסף. הבעיה התעוררה כאשר לפני מספר שבועות, הורה הממונה על הנפט במשרד התשתיות ד"ר יעקב מימרן, כי לא יאשר שינויי בעלות על רישיונות חיפושי נפט וגז על רקע ריבוי עסקאות שדווחו למשקיעים, אך לא הגיעו לאישורו כמתחייב בחוק.

 

לפי המתווה החדש שגובש, יקבל הרשברג משותפות חיפושי הנפט לפידות חלץשבשליטת יעקב לוקסנבורג את מלוא הזכויות והחובות מבלי לקבל את אישור הממונה על הנפט, והוא מצידו ימחה את זכויותיו לספן. עוד הוחלט כי לפידות חלץ תקבל החזר הוצאות של 200 אלף דולר בגין הוצאותיה עד כה, כאשר במקרה של תגלית ישלם הרשברג עוד 200 אלף דולר.

 

מה דעתך על מניית פנינסולה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כעת, ללא הממונה, העסקה תלויה באישור השותפות - רציו, מודיעין והזדמנות ישראלית להעברת הרישיונות וכן אישור הדירקטוריונים בחברות. למרות המסלול "עוקף הממונה", החברות מציינות כי "יתכן ולא יינתן אישור הממונה גם למתווה שתואר".  

 

המועד החדש שנקבע לסיום העסקה במתווה החדש הוא יום שלישי הקרוב - 19 באוקטובר - כאשר אם לא יתקיים לא יהיו קנסות או טענות למי מהצדדים והמצב יחזור לקדמותו.

 

שרית הינו קידוח יבשתי בפאתי אשדוד המחפש נפט במאגר מתחת לבתי התושבים באשדוד, כאשר הוא מחובר למאגר חלץ ממנו מופק נפט כבר משנות החמישים. תוקף הרישיון הוא עד ל-1 בנובמבר והארכתו תלויה בהחלטת הממונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x