$
שווקי חו"ל

החלה מכירת החיסול: קומברס מוכרת את אולטיקום תמורת 90 מיליון דולר

הרוכשת היא קרן ההשקעות פלאטינום אקוויטי שתקנה את המניות תמורת 8.07 דולרים, פרמייה של 5% מעל מחיר המניה בוול סטריט. המכירה אושרה פה אחד בדירקטוריון החברה. מנכ"ל אולטיקום שון אוסבורן ציין כי "העסקה מעניקה את השווי הגבוה ביותר לבעלי המניות"

סוכנויות הידיעות 22:5312.10.10
אולטיקום, חברת הבת של קומברס, הודיעה היום (ג') כי היא מסכימה להירכש על ידי קרן ההשקעות פלאטינום אקוויטי במחיר של 8.07 דולר למניה. מדובר במחיר הגבוה ב-5% ממחיר המניה – 7.69 דולר. מחיר העסקה מעניק שווי של 90 מיליון דולר לחברה כאשר בשיאה, לפני עשור הגיעה לשווי של 1.6 מיליארד דולר. העסקה אושרה פה אחד בדירקטוריון אולטיקום.

 

לפי מתווה הרכישה, בעלי המניות של אולטיקום יקבלו 2.33 דולר במזומן עם הרכישה ועוד 5.74 דולר כדיבידנד שיחולק לפני השלמת המיזוג. סיום העסקה צפוי להיות במהלך הרבעון הפיסקאלי הרביעי של החברה והוא תלוי בבדיקת נאותות ובאישור בעלי המניות שיתכנסו ב-2 בדצמבר בניו-ג'רסי לאשר את העסקה.

 

"אחרי בדיקת כל האלטרנטיבות, דירקטוריון החברה החליט כי הפרמיה על מחיר השוק שמוענקת כעת, נותנת את השווי הגבוה ביותר עבור בעלי המניות" כתב שון אוסבורן, נשיא ומנכ"ל החברה בהודעה למשקיעים. "בנוסף, הכסף והמשאבים של פלאטינום יחזקו את אולטיקום ויגדילו את הפורטפוליו של החברה ואת מקומה בשוק", ציין. "לאולטיקום מוניטין רב בתחום הרשתות האלחוטיות וזוהי הזדמנות להתפתח בתחום זה", ציין מאט יאנג, מנהל בכיר בפלאטינום.

 

קומברס מחזיקה 66.4% ממניות אולטיקום. לחברה 143 עובדים והיא רשמה בשנת 2009 הכנסות בהיקף של 45.8 מיליון דולר והפסד של 4.5 מיליון דולר.

 

רק לאחרונה פירסמה קומברס את דוחותיה הכספיים לשנים 2008-2005. קומברס (סולו) רשמה רווח נקי כולל של 120.4 מיליון דולר. לעומת זאת, דו"חותיה המאוחדים עם החברות-הבנות: ורינט, אולטיקום וסטארהום הצביעו על תמונה עגומה למדי ועל הפסד כולל בתקופה של 923 מיליון דולר. החברה חדלה לפרסם את דוחותיה אחרי התפוצצות פרשת הבקדייטינג (תארוך אופציות לאחור) ודחתה את פירסום הדוחות המלאים מספר פעמים.

 

הדו"חות שפירסמה קומברס חשפו בין השאר את תוצאותיה של החברה הפרטית סטארהום. ב-2008 רשמה סטארהום הכנסות של 41.3 מיליון דולר, ירידה של כ-14% לעומת הכנסות של 47 מיליון דולר ב-2007. ההפסד התפעולי של סטארהום הסתכם ב-2008 בכמיליון דולר. לשם השוואה, את 2007 סיכמה סטארהום עם רווח תפעולי של מיליון דולר.

 

לפי הערכות, מעוניינת קומרס למכור גם את שאר החברות הבנות שלה, ובעיקר את ורינט, מכירה שיכולה להכניס לחברה כמיליארד דולר. לאחרונה החלה החברה במהלך של פיטורי 400 עובדים, מתוכם 200 בישראל. מנכ"ל החברה, אנדרה דהן הגדיר את הפיטורים כקשים אך הכרחיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x