$
בורסת ת"א

עסקי הפיננסים של האחים נאווי ימוזגו לשלד הבורסאי גולדן אקוויטי

על פי ההערכות, הרווח השנתי של פעילות ניכיון הצ'קים של האחים שאול ודורי נאווי עומד על 40-30 מיליון שקל

גולן חזני 08:4726.09.10

חברת הממסרים וההלוואות (ניכיון צ'קים) של האחים שאול ודורי נאווי מרמת גן בדרך לבורסה בת"א. האחים רכשו את השליטה בשלד הבורסאי גולדן אקוויטימידי מנחם אורן ואביחי סטולרו, שימשיכו להחזיק בחלק ממניות השלד. אורן וסטולרו החליטו למכור את השליטה בשלד לאחר שעסקי הנדל"ן שביקשו לייסד בלונדון לא התממשו.

מה דעתך על מניית נאוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ביולי 2009 רכש אורן 32.5% ממניות גולדן אקוויטי במחיר של 15 אגורות למניה ותמורת 5.8 מיליון שקל מידי סטולרו. גולדן אקוויטי נקראה בעבר פסגות מימון ועסקה בתחום הפקטוריג, עד שפעילותה נמכרה לכאל. על רקע המשבר בשוק הנדל"ן בלונדון החליטו השניים לדחות את תוכניותיהם, וכשהגיעה ההצעה למכור את השליטה בגולדן אקוויטי לאחים נאווי — הם קיבלו אותה.

 

האחים נאווי מחזיקים באחת החברות הגדולות בארץ לממסרים והלוואות, כלומר חברה שמסכימה לפדות המחאה שמועד הפדיון שלה הנו עתידי לעוד כמה חודשים. על פי ההערכות, הרווח השנתי של החברה שבבעלותם עומד על 30–40 מיליון שקל. בין לקוחות החברה, קבלני עפר העובדים מול משרדים ממשלתיים, יהלומנים, וקבלנים העובדים מול חברות ממשלתיות כמו חברת החשמל, ומעוניינים להיפגש עם מזומן מהר יותר ממה שמתאפשר בתנאי התשלום הקיימים.

 

החברה המשפחתית הוקמה על ידי האב יעקב נאווי ואחיו ששון בבגדד בירת עיראק, שעסקה בראשיתה במסחר בבדי צמר ובעסקי בנקאות מקומית שקישרו אותם בין היתר למשפחת ספרא. החברה שהקים האב היתה למעשה הקשר בין הקהילה היהודית למערכת הבנקאות בעיראק. ב־1951 עלתה המשפחה לארץ והתגוררה ברמת גן. עם עלייתם החלו לעסוק בפיננסים והיו ממקימי "קופת מלווה וחסכון לעולי עיראק", שנמכרה ב־1974 לבנק לאומי. דורי ושאול, בניו של יעקב, נכנסו לפעילות בחברה ב־1983 לאחר שקודם עסקו בתעשיית הטקסטיל. לפני כמה שנים הם רכשו את בנק עולמי להשקעות ממשפחת אדלר, לאחר שחדל לפעול כבנק. את תגובת הרוכשים והמוכרים לא ניתן היה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x