$
שווקי חו"ל

מנכ"ל IBM: "פרישה בגיל 60 לא חקוקה באבן"

סאם פלמיסאנו יהיה בן 60 בשנה הבאה. הוא לא מתרגש מ-HP שלא משקיעה מספיק במו"פ אך חושש מהתחרות מצד אורקל המתחזקת

סוכנויות הידיעות 20:3914.09.10

מנכ"ל IBM סאם פלמיסאנו שיהיה בן 60 בשנה הבאה, אמר כי הנוהג של מנהלי החברה לפרוש בגיל 60 "לא חקוק באבן".

 

שלושה מארבעת מנהלי החברה האחרונים פרשו בגיל 60. בתגובה לשאלת הוול סטריט ג'ורנל "האם יפרוש בשנה באה" פלמיסאנו אמר שאין מדיניות רשמית. "אני לא הולך לשום מקום".

 

פלמיסאנו מנהל את החברה מאז 2002 וביצע ריענון בשדרת הניהול של IBM ביולי תוך מתן אחריות גדולה יותר למספר מנהלים במה שתידלק הערכות לפיהן הוא עשוי לסיים את תפקידו. אלא שדבריו מהיום אמורים לשכנע את המשקיעים, כי הוא לא בדרך החוצה, לפי פיט סורנטינו מהנטינגטון אסט מנג'מנט.

 

בראיון לג'ורנל פלמיסאנו מתח ביקורת על המתחרה HP במספר חזיתות. לדבריו, HP לא ניהלה את משבר עזיבתו של המנכ"ל מארק הרד, (שהואשם בהטרדות מיניות), בצורה אופטמלית מבחינת בעלי המניות. עוד הוא אמר, כי HP היתה צריכה לבצע רכישות, (כמו קניית 3PAR ב-2.3 מיליארד דלר החודש), מאחר שלא השקיעה מספיק במחקר ופיתוח אורגני.

 

"אני לעולם לא מודאג ממתחרה שלא משקיע ב-R&D", הוא אמר. "הם היו צריכים לבצע רכישות מאחר שלא היתה להם ברירה". מנג, דבר באורקל קורה משהו חיובי ולפי פלמיסאנו לארי אליסון הגדיל את התזרים, השקיע בטכנולוגיה ו"עשה עבודה טובה".

 

אליסון הוביל את רכישת מיקרוסיסטמס השנה ב-7.4 מיליארד דולר ובכך הפכה אורקל למתחרה חזקה של IBM בשוק השרתים לצד התחרות הקיימת ממילא ביניהן בתוכנה. אליסון גם לקחת את הרד מ-HP ומינה אותו לנשיא אורקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x