בורסת ת"א

יורקוויל תרכוש מניות התכוף בכ-3 מיליון דולר במהלך 3 השנים הקרובות

הקרן גם תעמיד הלוואה בסך 750 אלף דולר לבעלי השליטה; העסקה מתווספת להסכם השקעה בחברה של עד 12 מיליון דולר

גולן חזני 13:2606.09.10

קרן יורקוויל (YORKVILLE) האמריקאית, שהשקיעה לאחרונה במספר חברות ישראליות דוגמת טאואר, אורכית, ביונדווקס, מובייל מקס, פאנגאגיה נדל"ן ואחרות, מעמיקה את השקעתה בחברת תכוף הישראלית.

 

הקרן התחייבה לרכוש מידי דוד אורון, בעל השליטה בחברה, עד 3 מיליון דולר מניות ב-3 השנים הקרובות.

 

לאורון האופציה, אך לא החובה, למכור לקרן עד 250 אלף דולר במניות בדיסקאונט של 2% על מחיר השוק בכל 10 ימי מסחר, זאת די בדומה להסכמים שערכה יורקוויל עם חברות ישראליות קודמות בהן השקיעה.

 

הקרן התחייבה שלא להגיע לאחזקה של 5% בחברה. כמו כן, תעמיד הקרן הלוואה לבעלים של 750 אלף דולר שתומר למניות לפי שער של 1.5 שקל למניה במהלך 9 החודשים הקרובים.

 

עסקה זו מתווספת להסכם השקעה שנחתם בשנת 2009 עם חברת התכוף עצמה לקו השקעה של 12 מיליון דולר בהון המניות של החברה.

 

עד כה, טרם פרסמה החברה תשקיף מדף וטרם הנפיקה מניות לקרן האמריקאית, אולם ההסכם עומד לחברה ל-3 שנים הקרובות והיא תוכל לנצל אותו בתנאים זהים במשך תקופה זו.

 

התכוף קיבלה לאחרונה גם הרחבת קו אשראי מקרן המנוף אוריגו לפעילותה המתפתחת בעולם.

 

פעילות קרן יורקוויל בישראל התפתחה מאוד בשנתיים האחרונות. הקרן השקיעה בפועל 60 מיליון דולר בחברת טאואר, והקימה הסכמי השקעה עם חברות מובילות נוספות כמו אורכית, ביונדווקס, פאנאגיה נדל"ן ומובייל מקס.

 

את הקרן מנהל בישראל עו"ד שמואל ינאי, משרדי הקרן המרכזיים הם בג'רזי סיטי בסמוך לניו-יורק. לקרן משרדים נוספים בפלורידה, הונג קונג, לונדון ואיטליה והיא פעילה ב-17 מדינות בעולם. הקרן מנהלת כמיליארד דולר ומוגדרת בישראל כגוף מוסדי זר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x