$
בורסת ת"א

בי קומיוניקיישנס תגייס 400 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

תשקיף המדף שהגישה החברה לרשות ני"ע חושף אפשרות לגיוס ענק של 7.5 מיליארד שקל באג"ח, אך לא סביר כי תבקש לגייס סכומים שכאלה בעתיד הקרוב

גילעד נס 18:5231.08.10

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת בי קומיוניקיישנס, הנמצאת בשליטתו של שאול אלוביץ' ומחזיקה בגרעין השליטה בבזק, שוקלת להנפיק אגרות חוב ולגייס באמצעותן 400 מיליון שקל. החברה הגישה לרשות ניירות ערך תשקיף מדף המפרט סדרה של מנועים פיננסיים שהחברה עשויה בעתיד להנפיק במטרה לגייס הון נוסף. כך, למשל, עשויה החברה להנפיק שש סדרות אג"ח, כאשר הסכום הכולל העשוי להיות מגוייס באמצעותן יהיה כ-7.5 מיליארד שקל – שלוש סדרות בהיקף של 2 מיליארד כל אחת, ושלוש סדרות בהיקף של חצי מיליארד שקל כל אחת. עם זאת, לא סביר שהחברה תבקש לנצל את טווח הגיוסים הללו בזמן הקרוב, וציון סדרות אג"ח אלו בסכומים לעיל נועד להקל על החברה לבצע מהלכים פיננסיים עתידיים כאשר ההליכים הרשמיים הכוללים את הגשת התשקיף כבר מאחוריה.

 

בטווח הקרוב צפויה החברה לגייס 400 מיליון שקל בהנפקת אג"ח לא המיר. המהלך אושר בידי דירקטוריון החברה, אולם בחברה מדגישים כי טרם נקבעו תנאי ההנפקה ומועדה, ויתכן שהסכום הסופי שהחברה תבקש לגייס יהיה שונה. מחר צפויה החברה להתחיל בסבב מצגות בפני משקיעים פוטנציאלים, שיפגשו עם מנכ"ל החברה, אלי הולצמן, וסמנכ"ל הכספים, דורון תורג'מן. פועלים IBI יוביל את ההנפקה, ואליו יצטרפו לידר שוקי הון, אייפקס, כלל חיתום, גיזה שוקי הון, דיסקונט חיתום וברק קפיטל. חברת הדירוג מידרוג העניקה לאג"ח שתנפיק בי תקשורת את הדירוג A2 (יציב).

  

באפריל השנה רכשה בי קומיוניקיישנס כ-30.44% ממניות בזק מקבוצת סבן-אייפקס-ארקין שהחזיקה בגרעין השליטה בבזק. היקף העסקה עמד על כ-6.5 מיליארד שקל, ולצורך השלמתו ומימונו מכר אלוביץ' את חברת התקשורת 012 סמייל לחברת אמפל של יוסי מימן תמורת 1.2 מיליארד שקל, וגייס כ-5.1 מיליארד שקל באמצעות נטילת הלוואות מבנקים ישראלים ובהנפקת מניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x