• תפריט
המלצות ואזהרות

מידרוג מורידה את דירוג האג"ח של פרטנר בגלל הקישוריות

הדירוג ירד בדרגה אחת ל-Aa3 ואופק הדירוג עבר ליציב. "האתגר לשחזר את הרווחיות מהקישוריות תהיה קשה מבעבר בגלל התחרות"

מישל אודי 09:2823.08.10

הקישוריות עוד לא ירדו אבל בחברת דירוג האשראי מידרוג החליטו כבר להוריד את דירוג האג"ח של פרטנרבדרגה אחת ל-Aa3. אופק הדירוג עבר משלילי ליציב.

 

"הורדת הדירוג מושפעת מהאתגרים העומדים בפני החברה, נוכח מאמצי הרגולטור להרחיב את רמת התחרות בענף באמצעות הפחתת דמי הקישוריות וצעדים לכניסת מתחרים חדשים" הסבירו במידרוג. "חברות הסלולר הוכיחו בעבר יכולת גבוהה לפצות על שחיקת ההכנסות, נוכח רפורמות מצד הרגולטור, אולם שיעור החדירה הגבוה כיום לעומת העבר והשחיקה המתמשכת בתעריפי השיחות מציבים בפני החברה אתגר קשה יותר מבעבר" כתבו שם.

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"אנו מעריכים, כי המגמות הצפויות בשוק ייתכן וישחקו את רמת הרווחיות הנוכחית בטווח הזמן הבינוני, חרף צעדי נגד בהם תנקוט החברה. לצד זאת, חלה היחלשות במיצוב הפיננסי של החברה, על רקע עלייה משמעותית ברמת המינוף, בד בבד עם הנוהג לחלוקת מלוא הרווח הנקי כדיבידנד לבעלי המניות. נוהג זה, לצד הגידול בחוב והיקף השקעות נורמטיבי, מוביל לתזרים חופשי (FCF) חלש ואף שלילי, תוך עליית התלות של החברה במחזור חובות לצורך שירות הקרן" נכתב בדוח של מידרוג.

 

מנגד כתבו שם כי הדירוג נתמך במעמדה העסקי החזק והיציב של החברה בשוק ובמותג חזק, המתבטא בנתח שוק משמעותי ויציב בשנים האחרונות וברווחיות גבוהה. "אופק הדירוג היציב נתמך בצפי לשמירת יחסי הכיסוי הנוכחיים בטווח הזמן הבינוני, כמו גם ברמת נזילות טובה, הנסמכת על אשראי בנקאי שהתקבל ומסגרות אשראי חתומות ולא מנוצלות בהיקף מהותי, המקנות לחברה גמישות פיננסית ואלטרנטיבה למחזור חובותיה עד לתום שנת 2012" טענו במידרוג.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x