שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סוכני ביטוח: "גורמים באוצר עובדים ממניעים לא טהורים, לחץ של אינטרסנטים וגרוע מכך"

מספר סוכני ביטוח מבקשים לבחון שוב את הקמה המסלקה הפנסיונית שבין בעליה נמצאים הבנקים הגדולים וחברות הביטוח

רחלי בינדמן 17:1710.08.10

קבוצה של סוכני ביטוח בראשותו של הסוכן אשר סייפר פנתה במכתב לנשיא לשכת סוכני הביטוח אודי כץ, המתנגד להקמת מסלקה פנסיונית.

 

המכתב פותח בזו הלשון "משרד האוצר על ידי הממונה על שוק ההון, פועל לאחרונה להקמת מסלקה יחידה שתשמש את כל הפעילים בשוק הפנסיוני במדינת ישראל

כולל לשכת סוכני הביטוח. הניסיון לעקוף דיון ציבורי או ביקורת משפטית על ידי הסדרת המסלקה בסעיף בחוק ההסדרים מבלי לקבל אישורים של גורמים מרכזיים כמו הממונה על ההגבלים העסקיים, הרשם למאגרי מידע במשרד המשפטים, מהווה ניסיון להחדיר מנהל לא תקין שעשוי לגרם נזק לציבור שאינו בר תיקון".

 

עוד מוסיף המכתב ואומר: "אנו סוכני הביטוח, נותנים שירות אמין וזמין לחלק גדול מהציבור שאמור להיפגע כתוצאה מהפעלת המסלקה והזרמת מידע לבנקים המשמשים כמקורות אשראי, ומתפקידנו להביא ענין זה בפני הציבור הרחב. כולנו יודעים את מי תשרת המסלקה, ויש לנו חשד שמי שפועל מתוך משרד האוצר לא עושה את מלאכתו מתוך מניעים טהורים אלא עקב לחץ של גורמים אינטרסנטים או גרוע מזה. לדעת רבים ניתן לייעל את מהלך העברת הכספים והנתונים על ידי צעדים אדמניסטריטיבים פשוטים שטרם נבחנו ולא על ידי הקמת חברה עסקית שתייקר את השירות ותחשוף מידע פרטי לפני רבים".

 

המכתב מסכם "האוצר פועל בצורה לא נכונה היות והוא גורם לריכוז עוצמה מונופוליסטית בידי גורם אחד בתחום הסליקה הפנסיונית דבר שאינו עולה בקרנה אחד עם טובת הציבור. על כן היות והאוצר מוביל מהלך מסוכן וישנו חשד לביצוע הסדר כובל וחשיפת נתונים שבסופו של דבר יפגע בציבור הננו מבקשים לבטל את רעיון הקמת המסלקה".

בין בעלי החברה כלולים מפיצים - סוכני ביטוח ובנקים, ויצרנים - חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות פנסיה. הגופים המוסדיים החברים במסלקה הם דש גמל, הפניקס, הראל, כלל, קרן הפנסיה מנורה ופסגות גמל. הבנקים החברים במסלקה הם דיסקונט, בינלאומי, פועלים, לאומי ומזרחי וכן לשכת סוכני הביטוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x