$
בורסת ת"א

חיפשו נפט? מצאו כסף: בעלי השליטה בגינקו יקבלו אופציות בהנחה של 50%

בנוסף לאופציות בתוך הכסף יקבלו המנכ"ל, רמי קרמין, והיו"ר, יאיר קרני, שכר חודשי בעלות 15 אלף דולר כל אחד - שיוכפל אם תהיה תגלית נפט לחברה

גיל קליאן 09:1403.08.10

טיוטת התשקיף ששיגרה אמש (ב') חברת חיפושי הנפט והגז גינקו לבורסה - מגלה עוד מקרה של בעלי שליטה הנהנים מחבילת שכר מכובדת לצד אחזקה מהותית במניות. כל זאת בחברה הנחשבת ל"חברת חלום" - כלומר חברה שאינה בעלת פעילות מתמשכת, אלא מוכרת למשקיעים את החלום למציאת מאגר נפט או גז ברישיונותיה.

 

התשקיף מגלה כי גם ללא מציאת מאגר שכזה, מנכ"ל החברה, אברהם קרמין, ויו"ר החברה, יאיר קרני, יהנו בכל חודש משכר בעלות לחבר של 15 אלף דולר. זאת, לצד אחזקה של כ-24.8% במניות החברה לקרני, ואחזקה של 27.2% לקרמין.

 

עוד עולה מחוזה ההעסקה של קרני וקרמין, כי לא נקבעה להם היקף העסקה (כלומר לא ידוע אם הם מכהנים ב-100% משרה או פחות מכך) וכן עלות שכרם קופצת פי 2 במקרה של הכרזה מצד משרד התשתיות על תגלית נפט באחד הרישיונות של החברה. כמו כן, אין תקרה להחזר ההוצאות שייקבלו מהחברה - וכן יינתנו לכל אחד מהם 21 ימי חופשה בשנה הניתנים לצבירה. כמו כן יקבלו קרני וקרמין (כל אחד) אופציות ל-2% מהחברה - שמחיר המימוש שלהן יעמוד על 50% ממחיר מניית החברה בהנפקה - כלומר עמוק בתוך הכסף.

 

מנסים לגייס 34 מיליון שקל מהציבור בהנפקת מניות

 

מה דעתך על מניית פטרוטקס יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת גינקו, בעלת השליטה בשותף הכללי של זרח חיפושי נפט, תנסה לגייס מהציבור כ-34 מיליון שקל. גיוס ההון מיועד להשקעה בתוכנית החיפושים והקידוחים של החברה הכוללת שני קידוחים יבשתיים ב"לובה" וב"שחר" וביצוע סקר סיסמי ימי ב"גוליבר" וסקר סייסמי יבשתי ב"אורלי".

 

הנפקת גינקו תכלול 85 אלף יחידות במכרז במחיר של 400 שקל. כל יחידה תכלול 4,000 מניות במחיר 0.1 שקל וכתבי אופציה משלוש סדרות ללא תמורה: 1,000 כתבי אופציה לשנה עם מחיר מימוש של 0.08 שקל, 1,000 כתבי אופציה לשנתיים עם מחיר מימוש של 0.2 שקל ו-8,000 כתבי אופציה לארבע שנים עם מחיר מימוש של 0.6 שקל. מימוש מלא של כתבי האופציות עשוי להכניס לחברה בעתיד כ-432 מיליון שקל.

 

הקצאה למשקיעים פרטיים בהנחה של 15%

 

מטיוטת התשקיף עולה כי טרום ההנפקה ביצעה החברה הקצאה פרטית לקבוצת משקיעים בסך של 2.34 מיליון שקל. בין המשקיעים נמנה עזריאל ז'ולטי שהשקיע 1.8 מיליון שקל. המניות הוקצו בהנחה של 15% ממחיר ההנפקה, אך חלה עליהם חובת החסימה על פי כללי הבורסה. יאיר קרני יו"ר דירקטוריון החברה התחייב להזמין בהנפקה לפחות ב-1.8 מיליון שקל ורמי קרמין, מנכ"ל החברה בלפחות מיליון שקל. כמנהלי קונסורציום החתמים בהנפקה משמשים מיטב הנפקות ורוסריו שירותי חיתום.

 

נכסי הנפט של קבוצת גינקו כוללים כיום ששה רשיונות יבשתיים והיתר מוקדם עם זכות קדימה בים, חלקם בשותפות ובבעלות זרח בשטח כולל של כ-1.9 מיליון דונם. לגינקו שני רשיונות בלעדיים עם אחזקה של 100% ב"לובה" (כ-150 אלף דונם) ו"שחר" (כ-389 אלף דונם) הנמצאים לאורך ים המלח. בנוסף מחזיקה החברה בשותפות שווה עם זרח מחצית מרשיון "אורלי" (כ-102 אלף דונם) ומחצית מהיתר מוקדם עם זכות קדימה ב"גוליבר", רצועה ימית לאורך ת"א חיפה (כ-509 אלף דונם).

 

נכסי הנפט של זרח כוללים כיום בנוסף לרשיון "זרח" (כ-400 אלף דונם), את "מאיה" (כ-40 אלף דונם) ו"צורים (כ-355 אלף דונם). 15% מרשיון צורים מצויים בידי מודיעין בשליטת אי.די.בי וצחי סולטן. בנוסף לאחזקה הישירה בשותפות "זרח" זכאית גינקו לתמלוגי על בנכסי הנפט של זרח: 12.5% ברשיון זרח, הכולל את קידוחי צוק תמרור, 10% ברשיון מאיה ו-12.5% ברשיון צורים. ב"אורלי" ו"גוליבר" שיעור תמלוג העל של גינקו הינו 10% בנוסף לאחזקה הישירה ברשיונות.

 

370 חביות נפט ביום בים המלח

 

קבוצת גינקו מתכננת שני קידוחים יבשתיים: ברשיון "לובה" בעלות של כ-8 מיליון דולר הצפוי להתבצע עוד השנה. הקידוח הנמצא בבקע ים המלח (עומק של 400 מטר מתחת לפני הים) מתוכנן לעומק של 3.4 ק"מ. קידוח נוסף בעלות של 7 מיליון דולר ברשיון "שחר" מתוכנן להתבצע בשנת 2011. בנוסף נערכת הקבוצה להפקת נפט באמונה, קידוחי צוק תמרור וחלמיש, בחלקן עם חברות מקבוצת תשובה, אבנר ודלק קידוחים בהיקף של כ-370 חביות ביום.

 

תוכנית החיפושים של החברה כוללת גם ביצוע סקר סייסמי ימי בשטח ההיתר המוקדם "גוליבר" בעלות כוללת (כולל חלקה של זרח) של 3-6 מיליון דולר המתוכנן להתבצע באמצעות המכון הגיאופיזי במהלך שנת 2011. וכן, סקר סייסמי יבשתי ברשיון "אורלי" המתוכנן להתבצע עוד השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x