שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיכאל שראל: "מחירי השכירות יעלו והפער בהשוואה למחירי הדירות יצטמצם"

להערכת שראל האינפלציה ב-12 החודשים הקרובים תעמוד על 3.7% שחלק גדול מהעלייה תוסבר בעלייה במחירי השכירויות שיסגרו פערים בהשוואה למחירי הדירות

שהם לוי 14:1727.07.10

"בנק ישראל מוטרד מהעלייה במחירי הדיור כבר מספר חודשים. בנק ישראל מאוד מוטרד מהגידול לאשראי לשוק הדיור. המפקח על הבנקים דיבר על זה היום. העלייה בציפיות לאינפלציה של בנק ישראל עצמו הוא עדכן את המודל שלו עצמו ומדבר על אינפלציה של 3% ולא 2%. כן התפרסמו החודש הרבה נתונים כמו ירידה בשיעור האבטלה. נראה ששוק העבודה בארץ חזר למצב נורמלי - כך שהצורך בריבית נמוכה הולך וקטן", אמר היום מיכאל שראל הכלכלן הראשי של קבוצת הראל.

 

"היה צריך עוד קודם להעלות את הריבית. אני מאמין שהאינפלציה תהיה גבוהה מיעד האינפלציה של בנק ישראל. בנק ישראל צריך להעלות את הריבית בקצב מהיר יותר מההערכות החזאים. בעוד שנה הריבית צריכה לעלות ביותר מ-0.75%. המצב של המשק הרבה יותר טוב בהשוואה לארה"ב או אירופה. בנק ישראל יעלה את הריבית קצת יותר מהר", מוסיף שראל.

 

התחזית של שראל למדד יולי היא עלייה של 0.9% ועלייה של 3.7% במצטבר ב-12 החודשים הקרובים יותר מציפיות השוק לעלייה של 3.3%. "כולם מבינים שמדובר באינפלציה גבוהה. אם אני מנתח מהיכן האינפלציה מגיעה אני יכול למנות את המסים העקיפים. שראל מסביר גורם נוסף לעלייה באינפלציה שהוא המשך העלייה במחירי הדירות ומחירי השכירויות", אומר שראל.

 

"תהיה התאמה כלפי מעלה במחירי השכירויות מאחר ונוצר פער בין מחירי הדירות למחירי השכירויות", מסביר שראל את הסיבה שבגינה הוא מעריך שתהיה עלייה במחירי השכירויות של הדירות בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x