• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": די.אס.פי.ג'י במגעים לאספקת שבבים לאפל

ענקית המחשבים צפויה לשלב את השבבים של החברה מהרצליה במכשירים הניידים מתוצרתה. גם האייפד עשוי להפוך לטלפון אלחוטי באמצעות טכנולוגיית ה־DECT של די.אס.פי.ג'י

שניר הנדלר 09:1526.07.10

חברת ההייטק הישראלית DSPGמנהלת מגעים לאספקת שבבי מולטימדיה עבור אפל- כך נודע ל"כלכליסט". DSPG מפתחת שבבי מולטימדיה המשמשים למגוון רחב של מערכות תקשורת אלחוטיות קצרות טווח וליישומים דיגיטליים ביתיים. אם יבשיל המשא ומתן בין הצדדים, עשויה אפל לשלב את השבבים של החברה מהרצליה במכשירים הניידים מתוצרתה.

 

DSPG, בניהולו של עופר אליקים, מקווה ששוק מחשבי הטאבלט יהווה מנוע צמיחה לפעילותה העסקית, שסבלה מהמשבר בשוק הטלפונים האלחוטיים שבו היא מחזיקה נתח שוק של יותר מ־65%. המשבר הכלכלי העולמי פגע קשות ב־DSPG, ומכירותיה ב־2009 התכווצו יותר מכל חברות ההייטק הישראליות שנסחרות בבורסת נאסד"ק.

 

המיתון הגלובלי בלם את פעילויות המו"פ, וחברות עצרו השקעות במוצרים חדשים. כתוצאה מכך נאלצה DSPG להוריד את מחירי השבבים, והכנסותיה הסתכמו אשתקד ב־212 מיליון דולר, צניחה של 31% בהשוואה למכירות ב־2008. בשורה התחתונה הפסידה החברה 8.4 מיליון דולר ב־2009. שוויה עומד כעת על 151.2 מיליון דולר.

 

בונים על ה־DECT

 

DSPG מצפה להטמיע את השבבים שפיתחה במכשירים ניידים כמו אלבום תמונות דיגיטליות, ובכך להפוך אותם גם בסיס לטלפון. שבב האקספנדר של החברה מאפשר להפוך מסכים רגילים לכאלה המקושרים לרשת לצורך צפייה בתכנים והאזנה למוזיקה, ובמקביל ישמשו גם כטלפון אלחוטי. כעת, עם הגל החדש של הטאבלטים וזריקת המרץ שהכניס לשוק המסכים מכשיר האייפד של אפל, מאמינים בחברה, שיכולות ה־DECT של DSPG מהוות פתרון משלים לאייפד והן יאפשרו לו לשמש גם טלפון אלחוטי.

 

 

ברבעון השלישי מוטורולה צפויה להשיק טלפונים ביתיים עם מסך מגע בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד, שמשולבים בהם השבבים של DSPG. בטלפונים אלה יוכלו המשתמשים ליהנות בנוסף ליכולות הטלפוניה גם משירותי אינטרנט כמו אי־מיילים וגלישה באמצעות קישוריות Fi־Wi, ולהשתמש במכשיר הטלפון גם כשלט רחוק.

 

מגעים עם חברות נוספות

 

בנוסף ממשיכה החברה לנהל מגעים עם יצרניות מוצרי צריכה אלקטרוניים נוספים. על פי הערכות בשוק, ההכנסות ממכירת האקספנדר עומדות על 10 דולרים לשבב, ולכן, אם אכן תצליח DSPG לשלב את שבביה במוצרים החדשים המציפים את השוק בשנה האחרונה, צפויה להיות לכך השפעה מהותית על הכנסותיה, ושיעורי הרווח שלה צפויים להיות גבוהים יותר כאשר מוצרים אלה יושקו.

 

מה דעתך על מניית די.אס.פי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

את DSPG מנהל עופר אליקים במקומו של אלי איילון, שעד יולי 2009 שימש במקביל לתפקידו כיו"ר DSPG גם מנכ"ל. בין נובמבר 2008 לפברואר 2009 לקח איילון חופשה זמנית מתפקיד מנכ"ל החברה כדי להצטרף לקמפיין הליכוד לבחירות ולעמוד בראש מטה הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

למרות העברת המושכות והירידה החדה בפעילות העסקית של DSPG ב־2009, נהנה יו"ר קבוצת DSPG אלי איילון משכר של 1.1 מיליון דולר, שכלל שכר בסיס של 330 אלף דולר, בונוס של 100 אלף דולר ותגמול מבוסס אופציות של 592 אלף דולר לצד תגמול מסוג אחר ב־121 אלף דולר.

 

מנכ"ל החברה עופר אליקים זכה בשנה החולפת לתגמול כולל של 764 אלף דולר, מהם 211 אלף בשכר, 100 אלף כמענק, 304 אלף באופציות והיתרה בתגמול "אחר".

 

מבין הבכירים האחרים, בריאן רוברטסון הנשיא קיבל ב־2009 סכום של 644 אלף דולר, סמנכ"ל התפעול בועז עידן קיבל 641 אלף דולר וסמנכ"ל הכספים דרור לוי קיבל 530 אלף דולר. אלי פוגל המשמש כמנהל טכנולוגיה ראשי קיבל 482 אלף דולר.

 

מחברת DSPG נמסר כי כרגע לא עומד על הפרק כל פרויקט קונקרטי עם אפל.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x