$
בורסת ת"א

הזמנה נוספת לאורביט בהיקף של 51 מיליון שקל

זאת לאחר שבשבוע שעבר הודיעה על זכייה במכרז של אחד מציי הים הגדולים בעולם בהיקף של 23 מיליון שקל

מישל אודי 09:0625.07.10

חברת אורביטבניהולו של אבי כהן הודיעה היום (א') על עוד הזמנת ענק בהיקף של 51 מיליון שקל לאחד מציי הים הגדולים בעולם. הזמנה זו מגיעה שבוע לאחר שהודיעה החברה על זכייה במכרז של אותו צי בהיקף של 23 מיליון שקל.

 

שתי ההזמנות, בהיקף של 74 מיליון שקל, כוללות אספקה של מערכות תקשורת לוויינית וחוזי שירות למספר שנים. החברה מציינת כי המערכות שלה מסוג OrSat-G נמצאת בשימוש של 20 חילות ים בעולם כאשר קרוב ל-1,000 מערכות כבר נמכרו, בין היתר גם לכלי שיט מתעשיות הנפט והגז העולמי.

 

בראיון ל"כלכליסט" אמר כהן בעבר כי "תחום התקשורת הלוויינית הימית צפוי לצמוח בקצב שנתי של 30% בשנים הקרובות. התעבורה הימית היא אחד המקומות שבהם הצורך בתקשורת ניידת כבר לא בשלב הבדיקה, אלא הרבה מעבר לכך, ומדובר בשוק שכבר ניתן לאפיינו כבוגר, אם כי כרגע חיבור נייד לאינטרנט קיים רק ב־10% משוק הספנות בעולם". כהן הסביר שאורביט נמצאת בשוק עם פוטנציאל צמיחה גדול, ועם מוניטין של שנים רבות. "יש בעולם 120–140 אלף ספינות גדולות של יותר מ־1,000 טונות. בין אם מדובר בספינות להובלת סחורות ובספינות תיור, ובין אם באוניות בתחום הגז והנפט, פחות מעשרת אלפים מהן מצוידות בתקשורת אינטרנט בפס רחב. אנחנו מספר שתיים בעולם בהתקנות של מערכות כאלה. לאורך השנים השוק הזה צמח לאט, אבל זה צפוי להשתנות בשנים הקרובות".

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון של שנת 2010 הסתכמו ל-12.1 מיליון דולר, המהווה גידול של 13% ביחס להכנסות של 10.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עמד על 720 אלף דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x